Sürekli Yüksek Ping sorunu

pcgurme1

Hectopat
Arkadaşlar multiplayer oyunlarında sürekli yüksek ping alıyorum örnek CS:GO oynarken ping 255 ile başlıyor sonradan 60'a düşüyor ama daha altına inmiyor.
Kablo ile bağlanıyorum daha hızlı olsun diye kısa kablo hemde.
Ev telefonu olmadan direk bağlantı net limitsiz ttnet abonesiyim.
Modemimin markası :
Huawei echolife hg521
Bağlantı kablolarında bir sorun yok ama ayrıntı vermem gerekirse adsl kablosu zarar gördüğü için kesip ek yapılmışlığı var bantla.
Ama ben HDD 'den şüpheleniyorum eski 320 GB WD Mavi HDD'lerden ama 2009'dan kalma. Windows 8 kurulu iken sık sık kontrol ediyordum sistem gayet stabilken HDD sürekli %100 lerde çalışıyordu.
Sorun hangisinde olabilir arkadaşlar doğru düzgün ping alamıyorum.
Yeterli ping almak için kaliteli modem şart mı ? Yoksa HDD yeniledimi bu iş çözülür mü ?

Yeni bağlattım bundan önce bir tanıdıktan kullanıyordum aldığım gün wireless'i hemen söküp heyecanla kurtuldum diye sevinerek girdim oyuna ama tambir felaketle karşılaştım hiçbir fark yok. Birisi beni hacklemek için internet bağlatmamı beklediyse orasını bilemem :)

Bir ayrıntı daha vermem gerekirse ücra biyerde yaşıyorum şehrin ortasında sayılmam bu etkiler mi peki ?

Şifreleme olarak modelim ip'sine girip oradan giriş yapıp kablosuz ağ yapılandırmadan bir şifre koyuyorum. Sık sıkda değiştiriyorum ama mahalle ortamı benden habersizde birisinin kullanacağını düşünmüyorum.
Peki bu konuda yapabileceğim en iyi şey ne olabilir sizce ? Ping en iyi kaçta idare eder ? 60 Ping alıyorum uzaktan çatışmalarda sorun olmuyor ama yakından daha ben nişan alamadan ölmüş oluyorum kısacası zevk vermiyor biraz daha aşağı indirebilirsem çok iyi olucak benim için sırf bu yüzden oyun almıyorum.

WEP kullanıyorsanız 60 saniyede kırılabiliyor. WPA kullanmanız lazım. Bir de modem arabirimine girip mümkünse Downstream db değerini öğrenin. Sorun devam ederse Türk Telekom'u arayıp bina hattına bakmalarını söyleyin derim. Uydunet varsa hiç beklemeden Uydunet'e geçin.

güvenlik seviyesi WPA-PSK
Downstream db değeri nedir nasıl bakılır malesef bilmiyorum.
Malesef başka bir internete geçemiyorum ttnet 1 yıl taahhütlü.

- - - Güncellendi - - -

Evet ttnet'ide aradım güncelleme yaptılar ama değişen hiçbirşey olmadı neyse ben artık kabullendim durumu :) Yeni bir sistem yeni bir internet birkaç saatlik keyif istedim şu hayatta ama aldığım her yeni şey apayrı sorun oldu benim için neyse :)
Bu arada size çok teşekkür ederim burada ne sorunum olduysa hepiniz yakından ilgilendiniz minnettarım herşey için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı