Sürekli zorbalık ve dışlanmak

mooncake0

Centipat
Daha fazla  
Uzun süredir kimseye zararım falan dokunmadığı halde dışlanıyorum nedenini bilmiyorum 8. sınıfta az da olsa dışlanıyordum ve bunu hissediyordum üzülüyordum da ama öyle bu dışlanma çok da fazla değildi azdı ama buna rağmen hep dedim ki 9. sınıf olayım kurtulayım bunlardan düzgün kişilerle arkadaşlık kurayım ve 9 oldum özel bir liseye geçtim ama olmuyor benim dışımda neredeyse herkes zaten ortaokuldan arkadaş ve ben fazlalık gibi hissediyorum sadece dışlanmıyorum zorbalık da görüyorum saçım uzun diye dalga geçiyorlar zaten bizde 2 sınıf var yan sınıftan birisiyle arkadaş oldum gayet de iyiydi her şey ama o da son zamanlarda bana zorbalık yapmaya başladı hiçbir şey demediğim halde Discord'da vb gelip garip garip zorbalık yapmaya başladılar hiçbir şey demiyorum 2 kişi birden küfür hakaret ediyorlar ben onlara edince daha da üstüme geliyorlar ama ben başta onlara hiçbir şey demiyorum öyle kötü asosyal sıkıcı birisi de değilim gayet eğlenceli biriyim ama yine de sürekli böyle oluyor anlamıyorum gerçekten ben nerede yanlışlık yapıyorum acaba zayıfım kısayım falan diye mi bu kadar üstüme geliyorlar beni ezik mi görüyorlar diye ama ortaokuldan zayıf ve benden kısa bir arkadaşım vardı o lisede çok güzel arkadaşlıklar edindi şimdi bıktım zaten herkes birbirinin arkasından konuşuyor ama yüzlerine çok iyi davranıyorlar okul değiştirsem hem eğitim gideceğim okulda daha iyi olmayacak hem de gideceğim okulda da aynı şeyleri yaşama ihtimalim var gerçekten sıkıldım artık neden sürekli böyle oluyor sadece dışlanmak değil zorbalıkta var bende mi bir sıkıntı var yoksa karşılaştığım insanlarda mı? Yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden dışlandığına dair hiçbir tahminin var mı? Bir de okul dışında ne ile ilgileniyorsun?

Bunu öğretmenlerinle konuşabilirsin ve yaptığı zorbalıkları şikayet et.

Neden dışlandığına dair hiçbir tahminin var mı? Bir de okul dışında ne ile ilgileniyorsun?
Gerçekten nedenini hiç bilmiyorum okul dışında evde arada birlikte lol falan oynarız orda da aynı zorbalıkları devam ediyor discord grubumuz var oraya bir şey yazdığımda direkt olarak zorbalığa başlıyorlar ezik erkek falan diyorlar küfür de ediyorlar ben edersem de hepsi birlikte üzerime geliyor

Kendini ezdirmemelisin. Gerekirse onlara karşılık ver. Özgüven eksikliğin varsa yardım almalı ve onu geliştirecek şeyler yapmalısın.
Ezdirmemeye çalışıyorum hatta küfür hakaret falan ettiklerinde karşılık veriyorum ama bu sefer bir kişiyseler iki oluyorlar

Onları şikayet et öğretmenlerine.

Dostum sana neden durduk yere zorbalık yapsınlar ki biraz mantıksız geldi mesela bizim sınıfta şunu fark ettim her lafa atlayan özellikle bilmişlik yapanları zorbalıyorlar eğer durduk yere zorbalanıyorsan gerekirse sende onlara zorbalık yapacaksın ki senle uğraşmasınlar büyük balık küçük balığı yer misali diyeyim. İyi forumlar...

Sorun onlarda, ama sen de yapmalarına izin veriyorsun.
DC de küfür ediyorlar niye gidiyorsun DC serverlarına gitme, okulda uzak dur onlardan.
ezik olduğunu kabullen ve kendini değiştir, ezik olma.

Öyle bilmiş birisi falan değilim kimseye bir zararım da yok beni ilgilendirmeyen konulara da karışmam sanırım alttaki arkadaşın dediği gibi eziğin tekiyim ve kendimi değiştirmem gerek

Aslında haklı olabilirsin belki de eziğin tekiyim neden mi yaptıklarına ne kadar sinirlensem de gülüp geçiyorum, ne yaparlarsa yapsınlar iyi davranmaya devam ediyorum, kötü durumlarda bile gereğinden fazla kibar oluyorum, sanki onlara bağımlıymışım gibi bana küsmesinler diye hep alttan alıyorum, bir şey derken bile nasıl tepki verirler diye düşünüyorum, onlarla iyi arkadaş olabilmek için olmadığım birisi gibi oluyorum. İşte bunlar yüzünden eziğin tekiyim ve bunları artık değiştirmek istiyorum. Ama aynı zamanda insanların beni tek başıma sınıfta otururken veya tek başıma dolaşırken görüp acımalarından korkuyorum bana acımalarını istemiyorum.

Son düzenleme:
Hocam seni dışlıyorlarsa onlarla oyun oynama DC'de takılma engelle, eğer devam ederlerse git hocaya söyle müdür ya da müdür yardımcısına söyle sonuçta orası özel okul oraya para ödüyorsunuz müdüre git derdini anlat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…