Süresi bitmiş pasaporta başka biri tarafından getirilen iPhone kaydedilebilir mi?

Corde Lio

Hectopat
Merhaba ben iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum fakat ülkenin durumu malum 30 bin TL'de vermek istemiyorum bir tanıdık vasıtasıyla Irak'ta telefoncudan alsam sanırım 17 veya 18 bine denk geliyor ülkeye soktuktan sonra IMEI kaydı yaptırabilir miyim pasaportuma yoksa aldığım yerde mi yapılması gerekiyor? Bir de benim pasaportum var fakat süresi bitti gene de IMEI atabiliyor muyum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba kayıt için en fazla 1 yıl geçmiş olması lazım yurtdışından dönüşünüz üzerinden. Ayrıca başka bir pasaporta IMEI kaydı yaptırırsanız o telefonu ancak pasaport sahibinin üzerine kayıtlı bir hatla kullanabilirsiniz diye biliyorum.

Hocam merhaba kayıt için en fazla 1 yıl geçmiş olması lazım yurtdışından dönüşünüz üzerinden. Ayrıca başka bir pasaporta IMEI kaydı yaptırırsanız o telefonu ancak pasaport sahibinin üzerine kayıtlı bir hatla kullanabilirsiniz diye biliyorum.
anladım peki başkası benim yerime telefonu yurtdışından alsa ben kendi pasaportuma kayıt etsem olur mu yani telefonu alırken bir bilgi vs istiyorlar mı illaki yurtdışından alan kişinin üstüne mi olmalı

Telefonun alınmasında sıkıntı yok hocam benim telefonum diyerek Türkiye'ye sokabilir ama dediğim gibi son 1 yıl içinde yurtdışına çıkmış olmak şartı var kayıt edilecek pasaportun. Zaten telefonu kayıt ettirmeden belli bir süre kullanabiliyorsunuz sonrasında aramalara kapatılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı