Süreyi yetiştiremedim

TSp3dXic

Picopat
Çok üzgünüm, içimi dökmek istedim... Sınavdan çıktıktan sonra da bayağı ağladım ama yapacak başka bir şey yok. Türkçe ve sosyal bittiğinde saat 12.20 idi, son 40 dk matematik girebildim ve sadece 9 soru çözebildim. Matematik ne kolay, ne zordu. Ortaya yakındı. Mühendislik istiyordum, bilgisayar programcılığı geliyor bu şekilde anca... Ne yapmalıyım? DGS ile 4 yıllığa mı tamamlamalıyım yoksa mezuna mı kalmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok üzgünüm, içimi dökmek istedim... Sınavdan çıktıktan sonra da bayağı ağladım ama yapacak başka bir şey yok. Türkçe ve sosyal bittiğinde saat 12.20 idi, son 40 dk matematik girebildim ve sadece 9 soru çözebildim. Matematik ne kolay, ne zordu. Ortaya yakındı. Mühendislik istiyordum, bilgisayar programcılığı geliyor bu şekilde anca... Ne yapmalıyım? DGS ile 4 yıllığa mı tamamlamalıyım yoksa mezuna mı kalmalıyım?
Öncelikle yapman gereken şey geçmişte kalana zaman harcamak yerine yarın gireceğin ayt'ye odaklanman ve moralini "olmazsa" diye bozmaman. Sayısal programları ayt odaklı ve denemelerinde vs belirli bir düzeye geldiysen ayt'de çok daha rahat olacaksın zaman Hayli hayli yetiyor. Yarın elinden geleni yap kendini zorla onun sonrasında sonuçlar açıklanana kadar ders çalışma bu süreç bittikten sonra ne yapacağını planla.

Vallahi bende Türkçe sosyal yaparken matematiğe zaman kalmadı boş bıraktım hepsini zaten matematiğim kötüydü ama belki 3 5 soru yapabilirdim

Sen 1 sene daha çalışıp yapabileceğini eminsen kal psikolojik olarak da zor bir süreç bu.

Hocam keşke saate bakıp matematiğe geçseydiniz direkt. Olan olmuş ama sağlık olsun.

Ben de süreyi pek verimli kullanamadım bundan sonra yapacak iki şey var: Bu sınavı unutup yarın AYT'de elinden geleni yapmak ya da mezuna kalmak seçim senin hocam. Ben AYT'de elimden geleni yapmaya çalışacağım.

Öncelikle yapman gereken şey geçmişte kalana zaman harcamak yerine yarın gireceğin ayt'ye odaklanman ve moralini "olmazsa" diye bozmaman. Sayısal programları ayt odaklı ve denemelerinde vs belirli bir düzeye geldiysen ayt'de çok daha rahat olacaksın zaman Hayli hayli yetiyor. Yarın elinden geleni yap kendini zorla onun sonrasında sonuçlar açıklanana kadar ders çalışma bu süreç bittikten sonra ne yapacağını planla.
Ve,
Daha bu TYT kısmı. Bence ümitsizliğe kapılmayın çünkü önemli olan AYT sınavı. AYT'ten çok yüksek yapıp TYT'yi telafi edebilirsiniz.
Şimdi YouTube üzerinden baktığım kadarıyla Mat 9 sorunun cevabını doğru yapmışım. Süre sorunu yaşamayacağım için yarın AYT de ortalama 25 Mat Net çıkarsam bir ümit olur mu ?

İki yıl mezuna kaldım mezuna kalmayı önermiyorum hele Yazılım-PC müh. istiyorsan hiç kalma. Yazılımda bölümden bağımsız kendini geliştirmen çok daha kolay. Bu sınavdan kurtulun yıllarınızı heba etmeyin.

Ve,

Şimdi YouTube üzerinden baktığım kadarıyla Mat 9 sorunun cevabını doğru yapmışım. Süre sorunu yaşamayacağım için yarın AYT de ortalama 25 Mat Net çıkarsam bir ümit olur mu ?
Olabilir hocam elinizden geleni yapın. Bir de bu sınav öncekilere göre kolay gibiydi o yüzden ayt fen netleri altın değerinde haberiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı