Sürücü Bölümlerini Güvenli Ayırma

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, 240 GB RAID 0 SSD kullanıyorum. Bu alanın 100 GB alanına ikinci bir Windows Kurdum. İkinci Windows'a virüs bulaşması durumunda birinci Windows'un bu virüsten etkilenmemesini istiyorum. Şöyle bir yöntemle Windowslar içinden birbirinin sürücüne girişi engelledim ama bu sürücüler arasında yine de virüs geçişi olur mu? Nasıl bir şekilde ayırmam lazım? Yedek HDD var, dosyalarımım sakladığım. O HDD'den bir alan alıp orada ikinci Windows'u kullanabilirim ama bu sefer virüs sızıntısında dosyalarıma da bulaşır. Sürücüleri fiziki olarak ayırma dışında yazılımla birbirlerine virüs bulaştırmasını nasıl engelleyebilirim? Bu şekilde denediğimde fark ettim ki antivirüs programı diğer sürücüye de müdahale ediyor...
Arkadaş, nette sürücüler arasında virüs geçişi hakkında araştırma yapıyorum; coronadan tutta sürücüsüz araçlara kadar her şey var bu konu yok. :) Bir ara şöyle ucuzundan 64 GB lık SSD alıp ayrı donanım mı yapsam dedim ama piyasada 64 GB lık SSD yok. Fazlasına da gerek yok. Ortalama bir Windows, birkaç program 50-60GB yetiyor.
?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    38,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı