Sürücü kursu araçlarının iki araç arasına park etmesi

Rosselli

Kilopat
Yer
Avustralya/Melbourne
Daha fazla  
Meslek
Elektrikçi. Yakında olabilirse Ekonomist.
Arkadaşlar oturduğum bölgede sürücü kurslarının park eğitimlerini gerçekleştirmeleri için dubalar ile ayrılmış bölgeler mevcut. Fakat az önce bir sürücü kursu aracı iki araç arasında çok dar bir alana park etmeye çalıştı ve bu sırada yol tek şerit olduğu için uzun bir süre trafiği durdurarak tehlikeye attı. Huzursuz oldum çünkü park etmeye çalıştığı araçların ikisi de benim aracım. Bu yapılan şeyin yasal boyutu var mı? Çünkü 500-600 metre ileride zaten onlar için ayrılmış olan park alanları varken iki aracın arasına üstelik çok dar bir alana girmesi çok canımı sıktı. Korktum açıkçası. Debriyajı bıraksa bir anda araba kendini öne atsa aracıma vurabilirdi. Bu konuda bilgisi olan biri varsa sevinirim. Sürücü kursunu daha aramadım. Önce bir size danışmak istedim.

Hocam zaten sizin park ettiğiniz yerde devlet yolunun kenarı ise çarpmadığı sürece bir şey diyemezsiniz. Eğitim alanının içerisindeyseniz zaten sizin dikkatli olmanız gerekiyor. Tedbiri siz alın bence :)

Sizin arabaların orası site otoparkı gibi bir şey değilse herhangi bir kısıtlama yok. Çok yaşanıyor böyle şeyler maalesef ama sürücü kursu arabalarının debriyajı daha kontrollü olduğundan park etmesi veya kontrolü çok kolaydır o konuda rahat olabilirsiniz:) Ha kullanan insan sonuçta her türlü hata yapar ona bir şey diyemem tabii:)

İlerideki sırayı beklemek istemediklerinden yapıyorlar. 10 yıllık ehliyeti olan adam da park ederken gelip vurabilir arabana. Eğitim alan birine göre olasılığı daha az olabilir ama insan sonuçta bu. Hiç beklemediğin bir anda, bir kişiden de olabilir bunlar.

2 araban varsa arka arkaya park et. 1 tanesi sağlamda kalsın 🙃

İlerideki sırayı beklemek istemediklerinden yapıyorlar. 10 yıllık ehliyeti olan adam da park ederken gelip vurabilir arabana. Eğitim alan birine göre olasılığı daha az olabilir ama insan sonuçta bu. Hiç beklemediğin bir anda, bir kişiden de olabilir bunlar.

2 araban varsa arka arkaya park et. 1 tanesi sağlamda kalsın 🙃
Akşam akşam kahkaha attırdın, çözüm önerisi efsane 😂😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı