Sürücüsü olmayan Wi-Fi adaptörünü macOS ile çalıştırma

Baki Tekin

Centipat
TP-Link TL-WN8200ND V1 Wi-Fi adaptörümün macOS ile uyumlu bir sürücüsü yok. High Sierra kurduğum bilgisayarımda bu yüzden Wi-Fi bağlantısı kuramıyorum bu adaptörü nasıl çalıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım o modelin versiyonları var? Versiyon nedir?
Kullandığım adaptör versiyon 1.
Burada birden fazla High Sierra sürücüsü mevcut. Benim sana attığım sadece 10.13 olandı, bir de diğerlerini dene istersen.
[MAC]10.9~10.13 olanı mesela.

Verdiğiniz link bilgisayarda çalıştı ama adaptörü çalıştırmadı yani o linki kurduğumda bilgisayarda değişiklik yaptı üstteki bara yeni bir imge getirdi ve o imgeye tıkladığımda adaptörümü görmüyor, farklı USB portlarıyla denedim değişen bir şey yok. Verdiğiniz link versiyon 2 için sanırım. Benim ürünüm versiyon 1.

O versiyon sorun yaratır.

İşte yarattığı sorunu çözmem lazım rica etsem bir yolunu arayıp bulsanız olur mu? Ben 3-4 gündür hem yabancı hem de Türk forumlarında arıyorum bulamıyorum belki benim bilmediğim yerleri seçenekleri siz biliyorsunuzdur sonuçta yeniyim bunlarda.

İşte yarattığı sorunu çözmem lazım rica etsem bir yolunu arayıp bulsanız olur mu? Ben 3-4 gündür hem yabancı hem de Türk forumlarında arıyorum bulamıyorum belki benim bilmediğim yerleri seçenekleri siz biliyorsunuzdur sonuçta yeniyim bunlarda.

Çözümü basit dostum, ben de delirmiştim yaklaşık 4 gün önce. High Sierra kullanıyorum ve senin adaptörünün V2 modeli elimde mevcut. Sorunu USB belleğimde kurulum sonrası klasörüne bu Wi-Fi sürücüleri için yüklenmesi gereken dosyayı adminlerden bir tanesi bana ulaştırdı Release Wireless USB Adapter-V14 · chris1111/Wireless-USB-Adapter bu linkten dosyayı indir ve pjg. Şeklindeki formati yükle. Yeniden başlatınca sorunun düzelicektir. TP-Link'in kendi driverlarında sorun var :/ istersen bir de bunu dene belki düzelir.

Geri
Yukarı