Sürücüyü silince otomatik olarak geri yükleniyor

• Konuyu başlatan Can90
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 710

Can90

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, aygıt yöneticisinden bozuk ekran kartımın Driver'ını devre dışı bırakıyorum ve siliyorum. Ardından tekrar sürücüyü devre dışı bırakıyorum ve otomatik sürücü güncelleme/yükleme olayı da kapalı ama hala sürücüyü geri yüklüyor. Anlamadım nedenini DDU ile de temizliyorum olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, aygıt yöneticisinden bozuk ekran kartımın Driver'ını devre dışı bırakıyorum ve siliyorum. Ardından tekrar sürücüyü devre dışı bırakıyorum ve otomatik sürücü güncelleme/yükleme olayı da kapalı ama hala sürücüyü geri yüklüyor. Anlamadım nedenini DDU ile de temizliyorum olmuyor.

Windows 10 veya 11 Pro kullanıyorsan grup ilkesi ayarlarından aygıt güncellemelerini kapat(çalışıyor mu bilmiyorum zamanında YouTube üzerinde görmüştüm). Diğer sürümlerde sysdm.cpl üzerinden veya kayıt defterinden yapılan değişikliği Windows kabul etmiyor. O kapatma ayarı bir nevi plasebo kapatsan bile sürücü güncellemeleri kafasına göre çalışıyor. Ben AMD RX6600M GPU'lu laptop kullanıyorum sürücü güncel olmasına rağmen Windows eski sürücüyü hatalı şekilde yüklüyor ve kartı bozuyor. Güncelleme görünce internet keserek veya yükleme yaptıysa her seferinde sürücüyü yeniden sil kur yaparak geçici çözüm yapabiliyorum ancak.

Olayı çözdüm, sildikten sonra devre dışı bırak kısmına tıklamadım ve geri gelmedi şu anlık, teşekkürler yanıtlarınız için.

Geri
Yukarı