Sulu boya ile kitabın sayfa kenarlarını boyamak

Makaleler
20
Faber Castell sulu boya ile kitabın sayfa kenarlarını boyamak istiyorum. Aynı görseldeki gibi. Sulu boya ile boyamak mümkün müdür? Kuruduktan sonra boyanın çıkma ihtimali var mı? Şerit ve çizgi bırakmadan soft bir boyama yapılabilir mi? Tavsiyelere açığım.

boyaağ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Faber Castell sulu boya ile kitabın sayfa kenarlarını boyamak istiyorum. Aynı görseldeki gibi. Sulu boya ile boyamak mümkün müdür? Kuruduktan sonra boyanın çıkma ihtimali var mı? Şerit ve çizgi bırakmadan soft bir boyama yapılabilir mi? Tavsiyelere açığım.

Eki Görüntüle 2035061
Suyu çok kaçırırsanız sayfalar birbirine yapışacaktır. Sulu boya yerine pastel boya daha mantıklı geldi bana.

Ya da keçeli kaliteli bir kalemle boyayın.

Eki Görüntüle 2035061
Suluboya ile boyadıktan sonra üzerine ağırlık koyup bekletmen gerek sayfalar açılmasın diye - ki her zaman iyi sonuç vermez, ayrıca sayfa kalitesine bağlı olarak lif yapısından dolayı sayfalara nüfuz eder dengesizce, bu benim hoşuma gider fakat çoğu insanın gitmeyebilir. Bir tık daha kontrollü yaklaşmak istersen ekolin deneyebilirsin ama o da zor... Kısacası fırça ile uygulayacağın boyalarla bu iş çok zor.

Marker tip kalemlerle boyayabilirsin.
Suyu çok kaçırırsanız sayfalar birbirine yapışacaktır. Sulu boya yerine pastel boya daha mantıklı geldi bana.

Ya da keçeli kaliteli bir kalemle boyayın.
Pastel boya olmaz - yağlı olduğu için, kuru boya denenebilir fakat o da zamanla pigment dökecektir kağıda yapışmayacağı için uzun vadeli.

Geri
Yukarı