SUNRISE-4060 Ti vs Vulcan-7500F

Furkanefef

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ileride bir bilgisayar almak istiyorum iki seçenek arasında kaldım. Hem çok pahalı olmamasını ama aynı şekilde de ileride güncelleştirebileceğim bir sistem almak istiyorum bu iki seçenek arasında kaldım. Sizce hangisi alınır? Veya bu fiyatlara yakın önerebileceğiniz hazır sistemler var mıdır?

SUNRISE-4060Ti / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

VULCAN-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

Öncelikle merhaba, ileride bir bilgisayar almak istiyorum iki seçenek arasında kaldım. Hem çok pahalı olmamasını ama aynı şekilde de ileride güncelleştirebileceğim bir sistem almak istiyorum bu iki seçenek arasında kaldım. Sizce hangisi alınır? Veya bu fiyatlara yakın önerebileceğiniz hazır sistemler var mıdır?

SUNRISE-4060Ti / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

VULCAN-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar
Birisi am4 diğer am5 zaten ileride yükseltmek istiyorsanız vulcan'ı tercih edebilirsiniz

buna da bakabilirsiniz 8gb ekran kartları yavaştan yetersiz kalmaya başladı 12 gb hem sizi 4 5 yıl boyunca daha götürür hem de ilerde işlemci yükseltmenize imkan veriyor

Son düzenleme:
İleride güncellemek istediğin için AM5 alacaksın.

Ne kadar

İleride güncellemek istediğin için AM5 alacaksın.

Ne kadar ileride?
3-4 yıl gibi bir süre

Birisi am4 diğer am5 zaten ileride yükseltmek istiyorsanız vulcan'ı tercih edebilirsiniz

buna da bakabilirsiniz 8gb ekran kartları yavaştan yetersiz kalmaya başladı 12 gb hem sizi 4 5 yıl boyunca daha götürür hem de ilerde işlemci yükseltmenize imkan veriyor
çevremdeki çoğu kişi amd yerine nvidia ekran kartları tercih etmemi söylüyorlar teknoloji açısından nvidia'nın önde olduğunu biliyorum, amd driverları sorun çıkarır diye de biraz korkuyorum, gerçi eskisi gibide sorun çıkartmıyor amd ekran kartları.

Son düzenleme:
@Furkanefef eskisi kadar yazılım sıkıntıları yok ancak yine de size kalmış ama 7700 xt, 4060 ve 4060 ti dan çok daha iyi açıkçası dediğin gibi size kalmış tekrardan araştırıp bakabilirsiniz 7700 xt hatalarına ve 8 gb ekran kartı şuan ki bir çok oyunda yetersiz kalıyor

@Furkanefef eskisi kadar yazılım sıkıntıları yok ancak yine de size kalmış ama 7700 XT, 4060 ve 4060 Ti'dan çok daha iyi açıkçası dediğin gibi size kalmış tekrardan araştırıp bakabilirsiniz 7700 XT hatalarına ve 8 GB ekran kartı şu anki birçok oyunda yetersiz kalıyor.

Teşekkür ederim fikirleriniz için herkese iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı