Sunrise 4070 özelleştirmeli alınır mı?

Ekran kartının palit olması neyi değiştiriyor hocam ? Palit çok köklü ve iyi markadır. Ayrıca ilk attığım dediğiniz Kyber 7A ise yanlışınız var, anakartı MSI PRO B650-P Seçiyorsunuz 4 ram slotu mevcut o anakartta. Ayrıca ekran kartı Palit alternatifi olarak İnno3d de seçebiliyorsunuz 4070 Superden bahsediyorum. Bu şekilde 39.900 lira yapıyor. Dediğim gibi 1.500 lirada soğutucuya eklediğinizde 41.400 yapar bütçenizi aştığını biliyorum bilginiz olsun diye söyledim belki zorlama şansınız olur diye.
1500 lira soğutucuya gerek yok. Dark Freezer X123 12cm FRGB Led Fanlı, Intel / AMD Uyumlu, 4Pin PWM Bağlantılı Kule Tipi İşlemci Soğutucu (DKCCX123) | Teknobiyotik
Bu gayet yeterli 7500F için. Şuan bütçe kısıtlı bunu alsın ileride 7800x3d geçerse ki arkadaşta öyle bişeyler demiş. Phantom Spirit alır 1500'e. Oh mis.

1500 lira soğutucuya gerek yok. Dark Freezer X123 12cm FRGB Led Fanlı, Intel / AMD Uyumlu, 4Pin PWM Bağlantılı Kule Tipi İşlemci Soğutucu (DKCCX123) | Teknobiyotik
Bu gayet yeterli 7500F için. Şuan bütçe kısıtlı bunu alsın ileride 7800x3d geçerse ki arkadaşta öyle bişeyler demiş. Phantom Spirit alır 1500'e. Oh mis.
Tabi hocam farklı varyasyonlara gidebilir bütçesi yerinden hiç oynamıyordur birşey diyemem ama ben 38 bin lira bütçeye ulaşıyorsam daha iyi sisteme ulaşacağım zaman 2-3 binlirayıda gözden çıkarabilirim, tercih tabiki kendisinin.

Ekran kartının Palit olması neyi değiştiriyor hocam? Palit çok köklü ve iyi markadır. Ayrıca ilk attığım dediğiniz kyber 7A ise yanlışınız var, anakartı MSI Pro B650-P seçiyorsunuz 4 RAM slotu mevcut o anakartta. Ayrıca ekran kartı Palit alternatifi olarak INNO3D de seçebiliyorsunuz 4070 Super'den bahsediyorum. Bu şekilde 39.900 lira yapıyor. Dediğim gibi 1.500 lirada soğutucuya eklediğinizde 41.400 yapar bütçenizi aştığını biliyorum bilginiz olsun diye söyledim belki zorlama şansınız olur diye.

Sıvı soğutma ya ne diyorsun mesela hocam.

Tabi hocam farklı varyasyonlara gidebilir bütçesi yerinden hiç oynamıyordur birşey diyemem ama ben 38 bin lira bütçeye ulaşıyorsam daha iyi sisteme ulaşacağım zaman 2-3 binlirayıda gözden çıkarabilirim, tercih tabiki kendisinin.
Yok hocam size bir şey demedim. Sizin attığınız sistemler gayet iyi. Arkadaş özellikleri ne istiyorsa yapsın ona göre öneride bulunalım.

Hocam görüyorum da siz bizden daha çok bilgili gibi konuşuyorsunuz. Piyasada bilginizden kaynaklı onu bunu eklesem 4-5k aşacak diyorsunuz. Sizin isteğiniz ve olmasını istediğiniz özelleştirmeler nedir tek tek söylermisiniz? RAM/SSD vesaire özellikleri.

Ayrıca Palit'i neden kötülediniz onu da anlamadım.
Paliti kötülemedim sadece bilmediğimi söyledim. Yukardada belirttim. Ben aslında bir soru sordum. Bu anakart slot dışında bana bir dezavantajı var mı ? Yani 4 ram slotu dışında. Ben 2 tane 16 gb ram yeteceğini düşünüyorum kendime. m2 yuvası 1 tane var. Problem etmiyorum sata SSD takarım diyorum. Alternatif bir şekilde çözmeye çalışıyorum. Bahsedilen anakartlar 4-5 k fazla mevcut anakartımdan. Performans olarak beni etkileyebilecek birşey var mı diye merak ediyorum sadece.

Sıvı soğutma ya ne diyorsun mesela hocam.
Bütçe kısıtlıyken gereksiz.
Paliti kötülemedim sadece bilmediğimi söyledim. Yukardada belirttim. Ben aslında bir soru sordum. Bu anakart slot dışında bana bir dezavantajı var mı ? Yani 4 ram slotu dışında. Ben 2 tane 16 gb ram yeteceğini düşünüyorum kendime. m2 yuvası 1 tane var. Problem etmiyorum sata SSD takarım diyorum. Alternatif bir şekilde çözmeye çalışıyorum. Bahsedilen anakartlar 4-5 k fazla mevcut anakartımdan. Performans olarak beni etkileyebilecek birşey var mı diye merak ediyorum sadece.
Hocam ne istediğinizi yazar mısınız dedim şu yeter mi demişsiniz. Şuan ne istiyorsunuz onu soruyorum. Ayrıca gaming.gen'deki özelleştirmeler kısıtlı ve bir tık daha pahalı gamegaraj'a göre.

yok hocam konuyla alakasız benim kendi ön görüşüm ileri dönük diye sordum
Hangi işlemci için hocam konuyla alakasızsa sormayın neden konuyu meşgul ediyorsunuz?

Tek slot ram kullandığınız için ufak tefek performans kaybı olur ama sıkıntı yaratmaz. Gerisi sizin tercihinize kalmış durumlar, yarın öbürgün sata beni baydı daha fazla m2 lazım derseniz sizin de dediğiniz gibi tek slot. Ram slotları da 2 slot. Yani mecbur tek kanal 16 kullanmanız lazım ki yarın öbürgün yükselteyim derseniz bir 16 daha alabilesiniz. İşlemci içinde sıkıntı yaratmaz OC işlerine girmediğiniz sürece.

Palit'i kötülemedim sadece bilmediğimi söyledim. Yukarıdada belirttim. Ben aslında bir soru sordum. Bu anakart slot dışında bana bir dezavantajı var mı? Yani 4 RAM slotu dışında. Ben 2 tane 16 GB RAM yeteceğini düşünüyorum kendime. M.2 yuvası 1 tane var. Problem etmiyorum SATA SSD takarım diyorum. Alternatif bir şekilde çözmeye çalışıyorum. Bahsedilen anakartlar 4-5 k fazla mevcut anakartımdan. Performans olarak beni etkileyebilecek bir şey var mı diye merak ediyorum sadece.

Dediğim gibi 2 M.2 slotlu ve 4RAM slotlu anakarttan başka bir şey bilmem tek 16 yaparsan makine zorlanır oyun oynayacaksan eğer bu zamanlarda oyun oynamak en kötüsü bile minimum 8 RAM istiyor. Tek 16 RAM olduğu için yüklenecek yüklenecek hem verim alamayacaksın hem de ömründen yiyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı