Sunrise 4070 özelleştirmeli alınır mı?

Dediğim gibi 2 M.2 slotlu ve 4RAM slotlu anakarttan başka bir şey bilmem tek 16 yaparsan makine zorlanır oyun oynayacaksan eğer bu zamanlarda oyun oynamak en kötüsü bile minimum 8 RAM istiyor. Tek 16 RAM olduğu için yüklenecek yüklenecek hem verim alamayacaksın hem de ömründen yiyebilir.
Hocam AM4 değil bu. Yanlış bilgi saçmaya devam etmeyin lütfen konu sahibinin kafası iyice karıştı şuan onu anlayabiliyorum. AM5'ten bahsediyoruz abarttınız da abarttınız.

Tek slot RAM kullandığınız için ufak tefek performans kaybı olur ama sıkıntı yaratmaz. Gerisi sizin tercihinize kalmış durumlar, yarın öbürgün SATA beni baydı daha fazla M.2 lazım derseniz sizin de dediğiniz gibi tek slot. RAM slotları da 2 slot. Yani mecbur tek kanal 16 kullanmanız lazım ki yarın öbürgün yükselteyim derseniz bir 16 daha alabilesiniz. İşlemci içinde sıkıntı yaratmaz OC işlerine girmediğiniz sürece.

Hocam araya giriyorum kusura bakmayın birkaç makinede gözlemledim tek 16 slotlu bir makine geldi neredeyse 20 FPS kadar verim kaybı yaşandı gözlerimle şahit oldum o günden beri tek 16 RAM'dan korkulur.

Tabi hocam farklı varyasyonlara gidebilir bütçesi yerinden hiç oynamıyordur birşey diyemem ama ben 38 bin lira bütçeye ulaşıyorsam daha iyi sisteme ulaşacağım zaman 2-3 binlirayıda gözden çıkarabilirim, tercih tabiki kendisinin.
Şu şekil birşey yaptım 40.600 fiyat çıktı. Düşünceniz nedir ?

Dosya Ekleri

• 40.600.png
    40.600.png
    40,3 KB · Görüntüleme: 20
Bu daha iyi olur. Anakart sizin görseldeki seçilirse fiyat düşüyor. Soğutucu için eğer bütçenizi çok zorlamayacaksa onu alabilirsiniz ama 1TB SSD için bütçe kalmaz. Yok 40.600 çok derseniz bunu alın hem 1TB SSD olmuş olur ekstradan.

Tek slot ram kullandığınız için ufak tefek performans kaybı olur ama sıkıntı yaratmaz. Gerisi sizin tercihinize kalmış durumlar, yarın öbürgün sata beni baydı daha fazla m2 lazım derseniz sizin de dediğiniz gibi tek slot. Ram slotları da 2 slot. Yani mecbur tek kanal 16 kullanmanız lazım ki yarın öbürgün yükselteyim derseniz bir 16 daha alabilesiniz. İşlemci içinde sıkıntı yaratmaz OC işlerine girmediğiniz sürece.
İşte benim beklediğim cevaplardan biriside buydu aslında. Donanım önerileriniz için gerçekten çok teşekkür ederim zaman ayırıp önerdiniz. Bilgim olmayan markalar denk geldi herhangi bir kötülemede yapmamıştım. Evet 16 daha ram almayı düşünüyorum. Bu bütçeye bu sistem sizce yeterli mi diye sormuştum. Yani bu mevcut anakart ile Ramlere XMP yapılabilir mi ya da işlemci frekansının otomatik yükselmesini engeller mi ? sabit hızdamı takılır onu belirtmek istemiştim. Birazda kendini ifade edemedim.

Bu da diğeri de iyi hocam, yani sizin konu başlığınızda attığınız sistemden daha iyi. Bütçenizi zorlayabiliyorsanız tabiki onun yerine bu ikisinden biri tercih edilmeli.

İşte benim beklediğim cevaplardan biriside buydu aslında. Donanım önerileriniz için gerçekten çok teşekkür ederim zaman ayırıp önerdiniz. Bilgim olmayan markalar denk geldi herhangi bir kötülemede yapmamıştım. Evet 16 daha ram almayı düşünüyorum. Bu bütçeye bu sistem sizce yeterli mi diye sormuştum. Yani bu mevcut anakart ile Ramlere XMP yapılabilir mi ya da işlemci frekansının otomatik yükselmesini engeller mi ? sabit hızdamı takılır onu belirtmek istemiştim. Birazda kendini ifade edemedim.
Yeni AM5 sistemlerde böyle sorunlar yok hocam, anakart işinizi görür sistemde beklediğinizi verir, zaten benim diğer sistemleri önermemin ana sebebi ekran kartıydı.

Bu da diğeri de iyi hocam, yani sizin konu başlığınızda attığınız sistemden daha iyi. Bütçenizi zorlayabiliyorsanız tabiki onun yerine bu ikisinden biri tercih edilmeli.

Yeni AM5 sistemlerde böyle sorunlar yok hocam, anakart işinizi görür sistemde beklediğinizi verir, zaten benim diğer sistemleri önermemin ana sebebi ekran kartıydı.
Bu daha iyi olur. Anakart sizin görseldeki seçilirse fiyat düşüyor. Soğutucu için eğer bütçenizi çok zorlamayacaksa onu alabilirsiniz ama 1TB SSD için bütçe kalmaz. Yok 40.600 çok derseniz bunu alın hem 1TB SSD olmuş olur ekstradan.
Gerçekten ayrı ayrı teşekkür ederim size. Kısmen cevabımı aldım gibi. Ama atılanları inceleyip upgrade yaparak mantıklı hangisi ona karar verecem. Biraz aceleci davrandım sadece ve siparişi bu şekilde verdim. Ama 2 gün içerisinde gelmeden iptal edebilirim. Eğer fikrim değişirse iptal eder verdiklerini toplar ona göre birşey dizerim. Enteresan bir şekilde WD Green SSD ye tetiklenen olmamış şaşırdım sadece. Normalde görünce hemen tetiklenirler.

İleriye dönük düşünülecekse ve bütçe varsa tabiki alınır niye alınmasın. Her daim daha iyi bir soğutma sağlar ve yeni işlemci içinde bir daha soğutucu alma gereksinimi olmaz.
ileriye dönük açısında tek soru işareti bu anakart ryzen 7 7800x3d ile verimi nasıl olur. Bu işlemci 32 gb ram ile vereceği performans üst segment kartlara göre sadece slot farkımı olur yoksa 5-10 fps mi fark eder.

Gerçekten ayrı ayrı teşekkür ederim size. Kısmen cevabımı aldım gibi. Ama atılanları inceleyip upgrade yaparak mantıklı hangisi ona karar verecem. Biraz aceleci davrandım sadece ve siparişi bu şekilde verdim. Ama 2 gün içerisinde gelmeden iptal edebilirim. Eğer fikrim değişirse iptal eder verdiklerini toplar ona göre birşey dizerim. Enteresan bir şekilde WD Green SSD ye tetiklenen olmamış şaşırdım sadece. Normalde görünce hemen tetiklenirler.
Hocam WD Green yerine tercih edilebilecek tabi ki bir çok ssd var. Fakat aldığınız model herhangi bir sorunu olan model değil, bu yüzden vaat ettiği şeyleri verebilecek ve sizin için yeterli olacak bir ürün. Hazır sistemlerde her parça istediğimiz gibi olmayabiliyor , fakat kullanılabilir bir model ve ürün içeriyorsa fiyatta uygun ise elbetteki alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı