SUP oyun konsolu incelemesi

Merhabalar, bugün sizler için SUP oyun konsolunu incelemek istedim. İlk olarak konsolun (gördüğüm ve bildiğim kadarıyla) ülkemizde bulunan iki adet kutu versiyonu var. Birinin içinde ayrı olarak kol çıkarken, diğer kutuda kol bulunmuyor. Kol bulunan kutunun üzerinde resmini görmeniz mümkün. Kutuya baktığımızda, gayet iyi bir tasarımın olduğunu söyleyebilirim. Önce konsol ve kolun resmi, bir yanında oyundan örnekler, diğer yanda kutu içeriği ve arkada ise cihazın üzerinde bulunan tuşlar ve açıklamaları mevcut, ayrıca renk seçeneği arkada işaretlenmiş. Konsol gayet küçük, rahat taşınabilen bir tasarıma sahip, 3 inç LCD ekranı var. Kutu içeriğinde ise bizi bir adet Micro USB ucu olan kol, bir adet Micro USB şarj kablosu, bir adet av kablosu karşılıyor. Cihaz bildiğimiz eski Nokia telefon batarayasına benzer bir batarya ile çalışıyor. Cihazın üzerinde, bildiğimiz klasik "select", "start" tuşları, "reset" tuşu yön tuşları ve klasik "a","b","C","D" tuşları bulunuyor. Üstünde açma kapatma tuşu ve son olarak sol yanında ses ayarı için bir tuş bulunuyor. Cihazı çalıştırdığımız ilk olarak bizi dil seçenekleri karşılıyor. R Çince ve İngilizce olmak üzere iki adet dil seçeneği mevcut. Kutuda yazana göre cihaz 400 oyun barındırıyor. Bu oyunlar nes oyunları, oyunları incelediğimde eski klon kartuşları gibi tekrarladığını görmek mümkün ama fazla oyun tekrarı yok, ayrıca değişik farklı oyunlar keşfettim. Friday the 13th ve Back to the Future gibi oyunları görünce acayip oynasım geldi cihazı diyebilirim. Ayrıca televizyona bağlayıp iki kişi oynayabilirsiniz. İki kişi oynamak için TV'ye bağlamak zorunlu değil. TV için verilen av kablosunun çok kısa olduğunu söyleyebilirim eğer TV'de oynamak istiyorsanız, yeni bir av kablosu almanız gerekebilir. Kol uzunluğu yan yana oynamak için ideal uzunlukta ama mesafe açılınca sorun olabiliyor. Son olarak fiyatlarına gelecek olursak, 50-60 TL civarında başlayıp 100 TL'ye kadar sadece kol olan versiyonları satılıyor. İkinci kol olan versiyonları ise 70-80TL civarından başlayıp 150-200 arasında fiyatlara kadar çıkabiliyor. Eğer sadece konsolu aldıysanız üzülmenize gerek yok, ikinci ol ayrı olarak satılıyor. Eski 8-Bit oyunlara meraklı biriyseniz 50-60 TL civarına alıp sokakta, otobüste vs. her yerde oynayabilirsiniz. İncelemem bu kadardı, başka konsollarda görüşmek üzere :D.

IMG20201225002448.jpg

IMG20201225002522.jpg

IMG20201225003011.jpg

IMG20201225003148.jpg

Gönderilen bazılarında sıkıntı olabiliyor. Ben almıştım mario oynadım. Öldükten sonra ekran bembeyaz oldu bir daha da düzelmedi, iade ettim.

Elimde Pi Zero, kol ve bir sürü retro oyun olmasına rağmen çözünürlük yüzünden 1990 sonrası oyunları akıcı oynayamıyorum :( Bunun çözünürlüğü düşük olduğu için güzel bir deneyim sunyordur.

Hocam almayı planlıyorum aynısını iki kol hali 300TL fikriniz nedir hala alınır mı? Amacım biraz nostalji biraz süs biraz da retro oyun merakı.

Hocam almayı planlıyorum aynısını iki kol hali 300TL fikriniz nedir hala alınır mı? Amacım biraz nostalji biraz süs biraz da retro oyun merakı.

Merhaba, mesajınızı yeni gördüm, alınabilir bir konsol fakat artık farklı emülatör oynatan versiyonları da çıkmış diye gördüm, onlara da bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı