Super fast charge S22 bataryasına zarar verir mi?

Yer
Malatya
5 gün önce Samsung S22 aldım. Cihazın şarjı beklediğimden biraz hızlı bitiyor. Bataryası 3400mAh gibi bir şeydi ve S10+ (eski telefonum) 4100mAh'lardaydı. İlk başta durumu normal karşıladım ardından fark ettim hızlı bittiğini. Telefonum "super fast charge" diye Type C bağlantılı bir şarj aletiyle şarj oluyor (Marka Samsung'un orijinal yani). Önceki telefonumda da yine orijinal olan bir fast charge'ı kullanıyordum. Eğer yeni telefonumda da super yerine normal fast charge kullanırsam batarya düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
5 gün önce Samsung S22 aldım. Cihazın şarjı beklediğimden biraz hızlı bitiyor. Bataryası 3400MAH gibi bir şeydi ve S10+ (eski telefonum) 4100mAh'lardaydı. İlk başta durumu normal karşıladım ardından fark ettim hızlı bittiğini. Telefonum "super Fast charge" diye Type-C bağlantılı bir şarj aletiyle şarj oluyor (marka Samsung'un orijinal yani). Önceki telefonumda da yine orijinal olan bir Fast Charge'ı kullanıyordum. Eğer yeni telefonumda da super yerine normal Fast charge kullanırsam batarya düzelir mi?

Hızlı veya normal hızda şarj olması bataryanın ömrünü değiştireceğini düşünmüyorum. 4 tane voltaj ve amper değerleri farklı olan adaptör kullandım fakat bataryanın tükenme hızının değiştiğini görmedim.

Geri
Yukarı