Superbox 100 GB kota yeter mi?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Yayın için superbox almayı düşünüyorum. 900P 60 FPS açarım büyük ihtimal hız testi yapınca 140 Mbps indirme geliyor. 30 Mbps kadar da upload hızı sunuyolar. Tabii bu interneti tek ben kullanmayacağım. Kardeşimde yayın açmayınca bu interneti kullanacak. Genellikle hafta sonu açarım yayınları bu Ocak ayındaysa 15 tatilde hergün açarım. Ama genelde hafta sonu açacağım. 3-6 saat arası yayın yapmayı düşünüyorum. Sizce bu 100 GB kota yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yayın için superbox almayı düşünüyorum. 900P 60 FPS açarım büyük ihtimal hız testi yapınca 140 Mbps indirme geliyor. 30 Mbps kadar da upload hızı sunuyolar. Tabii bu interneti tek ben kullanmayacağım. Kardeşimde yayın açmayınca bu interneti kullanacak. Genellikle hafta sonu açarım yayınları bu Ocak ayındaysa 15 tatilde hergün açarım. Ama genelde hafta sonu açacağım. 3-6 saat arası yayın yapmayı düşünüyorum. Sizce bu 100 GB kota yeter mi?
Yetmeyebilir, Red Dead Redemption 2 indirmeye kalksan kota biter.

Yayının yapılacağı çözünürlük, bitrate gibi etkenler var.
1 saat bizim için teknik bir veri değil.
Kabataslak bir hesap yapılırsa;

3 Mbps bitrate olduğunu düşünelim. Maksimum 375 KB/s veri akışı yapılır. Bu aynı zamanda saniyedeki veri gönderim değeridir.
1 saat 60 dakika ise, 1 dakika 60 saniye ise; toplamda 3600 saniye.
3600 ile 375'i çarptığımızda ise 1350 MB yapar. Yani 1350 MB veri gönderilmiş olur fakat dediğim gibi bu düz mantık ile yapılmış bir hesap. Diğer faktörleri de eklediğimizde yaklaşık 2000 MB kota harcanır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı