Superbox Alınır mı?

ITorstein

Hectopat
Merhabalar;

Evimde TTNET kullanıyorum altyapım ADSL destekliyor, 16Mbps alt yapım var benim gördüğüm değerler 12-13 arası gidip geliyor.

Superonline ile görüştüm Superbox dan bahsettiler. Altyapım da fiber olmadığı için indirimli yararlanıyor muşum. Ayrıca kendim terör gazisi olduğum için BTK'nın yayınladığı %25'lik indirimden de yararlandığımı söylediler.

Yani bana verilen teklif 20Mbps Download 5MBP Upload

Fiyatı: 130 TL sizce Superboxa geçmeli miyim? Online oyun oynuyorum şu anki internetim ile eşim ile aynı anda kullandığımız zaman çile oluyor oyunlarda ping vs.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox'ın tek avantajı mobil olması ve aynı anda hem dowland hem upload yapılabilmesidir.
Dolayısıyla ping sorunuz için çözüm olabilir fakat almadan önce Turkcell hatta sahipseniz telefonu bağlayıp 2-3 oyunda ping ne alemde kontrol edin.

Hoşunuza giderse alırsınız.

Abimin evine daha 2 hafta önce bağlattık. Port sorunu vardı ve uzun süre bekleneceği için 10 mbps sınırsız paket aldık ve aynı yerde oturuyoruz yani port aynı ama binaları yeni diye internet daha bağlanmamış. Ki biz taşındığımızda da 3 yıllık binaydı ve kimse başvuru yapmamıştı koca binada, bizden sonra anca 6 ayda bağlandı. Aslında mantıksız, sonuçta ttnet daha uyguna paket sunuyor yada türknet vs. 24 mbps 110₺ ödüyorum ve sorunsuz. Hatta download 2.9 mbps kadar çıkıyor enteresan bir şekilde. Düşük hız şikayetin yoksa yada ping falan, bence lüks bir olay. 4.5g hızlı paket de satıyorlar ama kotalı oluyor. Sınırsız çok pahalı bu arada. Kotalar 50 gb, 100gb gördüğümü hatırlıyorum sadece. Ama hız tabi ki 4.5g olduğundan bulunduğun konuma gelip ölçüyorlar artık ne alırsan ister kabul et kurdur istersen kabul etme ama pahalı işte. Zaten adamların reklamı tamamen port sıkıntısı yaşayıp evine internet bağlatamayanlar.

Bana kalırsa TurkNet'in ADSL paketlerine bakabilirsin, gazi ve engelli vatandaşlara özel %25 indirim uyguluyorlar. 16 Mbps internet ile gündelik işlerini halledebilir, oyun oynayabilirsin. Sadece oyun ve içerik indireceğin zaman biraz geç iner sadece. 57₺'ye denk geliyor indirim ile. Ben de engelli indiriminden yararlanıyorum, gayet memnundum. Müşteri hizmetleri yok, telefondaki aplikasyondan şikayet ve sorunlarını bildiriyorsun.

Hali hazırdaki paketiniz işinizi görecektir. Ben 10 yıldır 5 Mbps kullanıyorum. 1080p video bile izleyebiliyorum. O fiyata o hizmet değmez. Param var, önemli değil diyorsanız buyurun.
Eşim ile aynı anda kullandığımız zaman online oyunlarda ping oluyor. Bir de yayın açmayı düşünüyorum, şuan ki internet ile imkansız maalesef.
Seni kandırmaya çalışıyorlar. Reklamda da 130TL indirim yapmamışlar sana.
Sizin dediğiniz 10Mbps olabilir mi ?

Son düzenleme:
Eşim ile aynı anda kullandığımız zaman online oyunlarda ping oluyor. Bir de yayın açmayı düşünüyorum, şuan ki internet ile imkansız maalesef.

Sizin dediğiniz 10Mbps olabilir mi ?
10Mbps için fiber hızı diyorlarsa bence hiç satış yapmasınlar. Televizyonda çıkan reklamlarından bahsediyorum. Altta yazılar falan çıkıyo da okumadım hiç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı