Superbox bağlantı hızı yavaş oluyor

UgurDur

Hectopat
Yer
Technopat Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler, konteyner kentte kaldığım için altyapı yok ve Superbox kullanıyorum. Konteyner kent şehrin biraz uzağında ve maalesef Superbox inanılmaz yavaş. Müşteri hizmetlerini defalarca kez aradım fakat yardımcı olmuyorlar. Bunun bir çözümü yok mudur bağlantımı kuvvetlendirecek bir şey falan eğer varsa fikirlerinizi bekliyorum. Bu şekilde ne yazık ki ders falan çalışamıyorum :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, Superbox sim kartla çalışan birşeydir. O yüzden nasıl telefon çekmiyorsa Superbox'da çekmez. O yüzden cihaz bilgilerini atarsanız sizin cihazınıza uygun bir anten linki atarım.

Bir de rica etsem arayüzün ana ekran fotoğrafını atar mısınız?

Hocam, Superbox SIM kartla çalışan bir şeydir. O yüzden nasıl telefon çekmiyorsa Superbox'da çekmez. O yüzden cihaz bilgilerini atarsanız sizin cihazınıza uygun bir anten linki atarım.

Bir de rica etsem arayüzün ana ekran fotoğrafını atar mısınız?

Hocam telefonum superboxa göre çok çok daha iyi çekiyor ama bilmiyorum.

Cihaz bu:
Huawei Superbox Modem B618s-22d 600 Mbps 4.5 G Fiyatı, Yorumları - Trendyol

1694000322863.png

Hocam bu anteni alıp açık bir yere koyuyorsunuz. Sonra modemiin arksaındaki anten yerinden bunu takıp hızlara bakıyorsunuz. Ama eğer olduğun bölgede yoğunluk vs. varsa anten işe yaramaz.

Hocam açık bir yerden kastınız tam olarak nedir? Dediğim gibi konteyner kentteyiz dışarıya montaj da yapamayız yağmurda falan sıkıntı olur.

Bir de ben operatörü aradığımda bulunduğunuz bölgede yoğunluk olabilir baz istasyonları dolu olabilir falan demişlerdi 1600 konteynerlı bir yerde kalıyoruz, bu durumda anten işe yaramazsa ne yapabiliriz?

Hocam açık bir yerden kastınız tam olarak nedir? Dediğim gibi konteyner kentteyiz dışarıya montaj da yapamayız yağmurda falan sıkıntı olur.

Bir de ben operatörü aradığımda bulunduğunuz bölgede yoğunluk olabilir baz istasyonları dolu olabilir falan demişlerdi 1600 konteynerlı bir yerde kalıyoruz, bu durumda anten işe yaramazsa ne yapabiliriz?

Yapacak birşey yok hocam. Yoğunluk varsa bu hızlar iyi bile.

Konteyner dışı hocam. Üstü ya da pencere kenarları olabilir.

Hocam yardımlarınız için teşekkür ederim operatörü aradım bulunduğunuz adres Superbox kullanımına uygun değil dedi ve Türk Telekom'u aradığımda ise kendi altyapısız internetlerinin benim adresime uygun olduğunu söylediler. Magnet'e geçiş yapacağım 12 megabit sunuyorlar umarım yeterli olur.

Geri
Yukarı