Superbox düşük hız veriyor

ardrb45

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 3-4 ay önce yeni eve taşındık. Bu eve boş port olmadığı için kablolu internet alamadık. Bizde Superbox'a başvurup 400GB olan paketi seçtik yanında da 500GB hediye geldi. İlk başlarda iyiydi 70 MB hız alıyorduk. Ben yeni bilgisayar aldığım için oyunlar yükledim (RDR2 CS Valorant Fortnite gibi yüksek GB boyuta sahip oyunlar) sonra bir baktık daha yenilenmeye 11 gün kala internet bitmiş. Bizde aradık müşteri hizmetlerini dedik sınırsız pakete geçmek istiyoruz dediler olur. Sınırsız pakete geçtikten sonra hızım 22ping(ms) download 69.24 upload 19.47 iken bir anda ping100'lere çıkkmaya download 2MB civarlarında gezmeye ve Upload'ın da 5-6MB civarlarında olduğunu gördüm(sürekli değişiyor bazen 15 download falan oluyor ama stabil değil + oyunlarda 700-800 pinglerde oynuyorum). Bizde tekrar aradık neden böyle oluyor diye dedilerki sınırsız paket 4.5G değil ve 15MB hız limiti var şimdi sorum şu: Sizce 400GB pakete geçip yüksek hız mı alayım(antenle de destekleyip) yoksa sınırsızda mı kalayım?
(Son 30 günde yalnızca kendim 213GB internet kullanmışım oyun indirmeme rağmen)

Sınırsız paket
Son 30 günde yalnızca kendim 213GB internet kullanmışım oyun indirmeme rağmen.
Bence sınırlı pakette kalmanız daha mantıklı. Çünkü size zaten yetiyor, evdeki diğer kişilere de yeteceğini düşünüyorum. Eğer yetmezse sınırsız kullanırsınız ancak sınırsız cidden çok sinir bozucu hızda. Ben de daha önce kullanıyordum, interneti sadece 1 kişi aktif olarak kullandığında diğer kişiler interneti kullanamıyor hiçbir şekilde.

Geri
Yukarı