Superbox Modemi Çizildi

213082

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar bugün Rainbow oynuyordum. Ranked maçtaydım. Maçın başından sonuna kadar ping girdi ve düzelmedi. Bir maçta 4 defa atıldım. Bende sinirden modeme vurdum. Monitörün arkasında kaldığı için monitöre deyip çizilmiş. Turkcell bildiğim kadarıyla Superbox modemleri geri alıyor. Küçük bir çizik değil biraz uzun. Sizce modemi alırken bir sıkıntı çıkar mı? Alırlar mı modemi? Zaten işe yaramaz internet bir de modemi almak zorunda kalmayayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Taahütün dolduğu zaman geri verdiğinde bir sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum. Genellikle cihaz geri alımlarında pek dikkat etmiyorlar bile.
Bu arada ne hissettiğini çok iyi anlıyorum dostum :/ Bu ülkede ne zaman fahiş olmayan, gerçekten kaliteli ve stabil internet kullanacağız gerçekten kestirmesi çok güç. Sene 2020 ya 2020!

Bizimkilerde altyapı olmadığı için mecbur Superbox kullanıyorlar. 24 mbit sınırsız pakete kullanmalarına rağmen internette öyle bir sıkıntılar, gecikmeler var ki anlatamam. Ping (ms) arttığı zaman oyunlarda ve net hızından verim alamıyorsun böyle rezillik yok.

Taahütün dolduğu zaman geri verdiğinde bir sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum. Genellikle cihaz geri alımlarında pek dikkat etmiyorlar bile.
Bu arada ne hissettiğini çok iyi anlıyorum dostum :/ Bu ülkede ne zaman fahiş olmayan, gerçekten kaliteli ve stabil internet kullanacağız gerçekten kestirmesi çok güç. Sene 2020 ya 2020!
Keşke altyapımız olsa da 6MBPS'lik internetim olsa onada razıyım. Yeter ki şu superbox belasından kurtulayım. Oyunlar da ne rank atlayabiliyorum ne de zevk alabiliyorum. Film desen izlenmiyor. İnstagram da bile sıkıntı çıkıyor. Şu paketin fiyatını 200TL yapmışlar birde. Gerçekten yazık.
Arkadaşlar umutsuz bir şekilde elime cif aldım. Modemin çizik olan tarafını onunla sildim ve çizik kayboldu.

Keşke altyapımız olsa da 6MBPS'lik internetim olsa onada razıyım. Yeter ki şu superbox belasından kurtulayım. Oyunlar da ne rank atlayabiliyorum ne de zevk alabiliyorum. Film desen izlenmiyor. İnstagram da bile sıkıntı çıkıyor. Şu paketin fiyatını 200TL yapmışlar birde. Gerçekten yazık.
Gerçekten yazık, benim bulunduğum yerde de altyapı bulunmuyor ve söylediğin problemlerden aynı şekilde muzdaribim. Yaşadığım yere altyapı getirtebilmek için 1.5 yıldır çalışıyorum ama en ufak bir gelişme dahi yaşanmıyor. Ankara'nın göbeğinde üstelik çevremde fiber altyapı örnekleri varken ne hikmetse kimse hizmet vermeye yanaşmıyor.

İlginç bir soru ama geçen akşam TP Link'in modemini yerden yere vurdum yani bildiğin fırlattım attım. Modemin ledleri bozuldu. Göstergeler düzgün göstermiyor, bir reset attım düzeldi.

Anladım ki sağlam cihazlar.

Edit: Bilmediğim birşey varmış. Arkadaş tamir etmiş lehim attığını söylüyor. 😅

İlginç bir soru ama geçen akşam TP Link'in modemini yerden yere vurdum yani bildiğin fırlattım attım. Modemin ledleri bozuldu. Göstergeler düzgün göstermiyor, bir reset attım düzeldi.

Anladım ki sağlam cihazlar.
Hocam çizilmesi sıkıntı değil hatta kırıladabilir umrumda olmaz ama taahhüt bitince modemi geri alıyorlar. Çizik var diye sıkıntı çıkarıp almazlarsa zorla satın almak zorunda kalırdım.

Geri
Yukarı