Superbox oyunda ping 50'den aşağıya düşmüyor

ErenSIRMALI

Hectopat
Merhaba,
Turkcell Superbox kullanıcısıyım download hızım 15 upload hızım 20 olmasına rağmen oyun içerisinde pingim 50'den aşağıya düşmüyor.
İlk başta baz istasyonundan aldığından dolayı olduğunu düşünmüştüm ancak eskiden bu kadar fazla pingimin olmadığını hatırladım.
İnternete kablo ile bağlıyım.
DNS kullanmayı denedim ancak çözüm olmadı.
Superbox tercihimin nedeni ise binamda altyapı bulunmuyor (ADSL) ve evdeki hemen hemen herkes interneti çok aktif kullandığından dolayı böyle bir tercihte bulunmuştum.
Eskiden ise düşük pinge rağmen düşük download ve upload nedeniyle müşteri hizmetleri ile konuşup kutu değişiminde bulunmuşlardı.

Sizce bunun nedeni nedir? Bu sorunuma nasıl çözüm bulabilirim?
Şimdiden herkese teşekkürler <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox'a takılı SIM kartınızı çıkartın ve 10-15 saniye kadar bekleyip geri takın. Daha sonra modemin arkasındaki sıfırlama tuşuna 5 saniye kadar basılı tutup modemi sıfırlayın. Sorun devam ederse bağlantınızı 4G yerine 3G olarak kullanın. Benim gözlemlerim 3G trafiğinin daha az kulanıldığı yönünde.

Superbox'a takılı SIM kartınızı çıkartın ve 10-15 saniye kadar bekleyip geri takın. Daha sonra modemin arkasındaki sıfırlama tuşuna 5 saniye kadar basılı tutup modemi sıfırlayın. Sorun devam ederse bağlantınızı 4G yerine 3G olarak kullanın. Benim gözlemlerim 3G trafiğinin daha az kulanıldığı yönünde.
Evet katılıyorum. Enes hocam doğru demiş. O cihazda zaten bu tür problemler maalesef var. 50ms altı alan görmedim henüz. Allah kurtarsın. İnşallah tez vakit güzel bir altyapıya kavuşursunuz.

Evet katılıyorum. Enes hocam doğru demiş. O cihazda zaten bu tür problemler maalesef var. 50ms altı alan görmedim henüz. Allah kurtarsın. İnşallah tez vakit güzel bir altyapıya kavuşursunuz.
Çok teşekkürler yarın deneyeceğim fakat bir sorum var sıfırladığım zaman kişisel olarak ayarladığım şifre değişiyor değil mi? yani her cihazla tekrar giriş yapmam gerekiyor sanırım?

Mobil hatlarda sabit hatlara göre pingin fazla olması normal.
bende ilk başta öyle düşünmüştüm fakat eskiden bu sorunlarla karşılaşmıyordum. bende anlamış değilim neden böyle oluyor.

Cihazın Wi-Fi şifresini değiştirdiniz mi? Değişmediyseniz direkt olarak aynı şifreyle giriş yapabilirsiniz. Wi-Fi şifrenizi değiştirdiyseniz arayüzden şifreyi eski şifreyle değişebilirsiniz.

Evet, aynen öyle. Panele giriş yapamazsanız diye söyleyeyim, panel parolası "superonline".
çok teşekkürler yarın deneyeceğim.
Evet, aynen öyle. Panele giriş yapamazsanız diye söyleyeyim, panel parolası "Superonline".

Dostum tekrardan selam modemin simini çıkarttım reset attım sorunum düzelmedi modemi 4G'den nasıl 3G'ye çevireceğim?
Not olarak söyleyeyim müşteri hizmetlerini aradım Speedtest yaptırdılar sorunlarımdan bahsettim ancak şikayet talebi bile oluşturmadılar.
Evet, aynen öyle. Panele giriş yapamazsanız diye söyleyeyim, panel parolası "superonline".

Dostum tekrardan selam modemin simini çıkarttım reset attım sorunum düzelmedi modemi 4G'den nasıl 3G'ye çevireceğim?
Not olarak söyleyeyim müşteri hizmetlerini aradım Speedtest yaptırdılar sorunlarımdan bahsettim ancak şikayet talebi bile oluşturmadılar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı