Superbox'ta yüksek ping almak

Trebleex

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Superbox satın aldık fakat başlıkta da gördüğünüz gibi ping sorunu oluşuyor. Ne yapabilirim? Ayrıca internet de yavaş, anlayamadım.

Kablosuz internet olduğu için pingin sabit internetten yüksek olması normal. Kotasız paketi aldıysanız hız sınırı zaten var, 10 ya da 20 olması lazım, kotalı paketlerde de öncelik sırasında telefon hatlarından biraz geride Superbox.

Superbox zaten maddi israf. 10Mbps interneti en son kullandığım zaman 500TL geliyordu faturası.

Aslında zaten Netspeed kullanıyorduk depremzede olduğumuzdan bir süreliğine başka yere gitmek zorunda kaldık bu yüzden de Superbox'u satın aldık.

Kablosuz internet olduğu için pingin sabit internetten yüksek olması normal. Kotasız paketi aldıysanız hız sınırı zaten var, 10 ya da 20 olması lazım, kotalı paketlerde de öncelik sırasında telefon hatlarından biraz geride Superbox.

Onu biliyorum fakat normal ping değil internetten pinge bakıyorum ortalama 40 ila 50 arası fakat oyuna girdiğimde oyunu oynayamıyorum 500 1000 1500 2000'leri geçiyor. Onun dışında ilk aldığımız zaman 23 Mbps'ye falan çıkıyordu az önce kontrol ettim 5'i geçmiyordu.

Ha bide Kotalıydı.

Hatta şu an kontrol ettim 0.9 Mbps ve 39 ping var.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Superbox normal telefon şebekesi üzerinden internet aldığı için yüksek ping, paket kayıpları ve yoğun saatlerde düşük internet hızı sorunları yaşamanız çok olası. Ben de 1 yıl Superbox kullandım ve ben de aynı durumları yaşadım. Gece 2'den sonra normale dönüyor biraz. 18.00 ile 02.00 arası çok sorunlu. Tabii biraz da lokasyonla alakalı.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Superbox normal telefon şebekesi üzerinden internet aldığı için yüksek ping, paket kayıpları ve yoğun saatlerde düşük internet hızı sorunları yaşamanız çok olası. Ben de 1 yıl Superbox kullandım ve ben de aynı durumları yaşadım. Gece 2'den sonra normale dönüyor biraz. 18.00 ile 02.00 arası çok sorunlu. Tabii biraz da lokasyonla alakalı.

Mesajınız için sağ olun hocam Allah bir daha böyle bir felaketi yaşatmasın İnşallah. Dediğiniz şeyi anladım yeniden teşekkür ederim iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı