Superonline 100 Mbps pakette ani ping sıçramaları

Maiblack

Hectopat
Arkadaşlar merhabalar. Son 1.5 aydır özellikle 19.00'dan sonra internetimde ani ping sıçramaları yaşıyorum, her oyunda oluyor. Eskiden 25Mbps internet kullanırdık, hiçbir probemim yoktu. Sonra 100 Mbps'ye geçtik ve bu problemler oluşmaya başladı (packet loss ve ping sıçramaları 2 saniyeliğine). Sağlayıcım Turkcell Superonline eve gelip modemi dahi yenisi ile değiştirdi ve sonuç aynı. Ana Switch'lere vs de bakıldı. Format attım yazılımsal bir şeydir diye ama geçmedi, bir de buraya yazayım dedim. Önerilerinizi bekliyorum.

Örnek: CS:GO oynarken pingim sabit 52 iken 2 saniyeliğine 990 oluyor ve düzeliyor. Akşam-gece saatte 1-2 defa oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
TT VDSL 35MBPS kullanıyorum, CS:GO'da Avrupa sunucusunda 38MS sabit alıyorum. Sende bir sorun olabilir, kablolarını kontrol etmeni öneririm. İşe yaramazsa modeme bir reset at.

Bu normal şu anlarda herkesin interneti aynı 2 sn ping atması yaşanabilir.

Hocam 4 senedir ben de bu sorun var 16Mbps internet kullanıyorum ping 500'e fırlıyor Shift basıyorum 1-2 saniye düşüyor ama eğer yürümeye devam edersem ping artmaya devam ediyor çok saçma bence.

Geri
Yukarı