Superonline 1000 Mbps 249 TL

Upload'u bilerek 20 yapıyorlar çünkü 100Mbps Upload'dan fazlasını veremiyorlar.
Geçen hız sınırı 24 saatliğine kalktığında bile Download 1000MBPS olsa bile 100MBPS Upload'u geçemiyordum.

Alakası yok.

GPON fiber ile 2500 Mbps download ve 1250 Mbps upload alabilirsiniz.

Alakası yok.

GPON fiber ile 2500 Mbps download ve 1250 Mbps upload alabilirsiniz.

GPON ile isteseler 10 gigabit bile verebilirler ama mevcut yaptıkları altyapılarda maliyetten düşmek için yapmıyorlar.
Zaten herkes 1 gigabit ya da 10 gigabit kullanmıyor.
Ayrıca benim evimde FTTH ve GPON kutusu da var ona rağmen böyle hızlar aldım.

GPON ile isteseler 10 gigabit bile verebilirler ama mevcut yaptıkları altyapılarda maliyetten düşmek için yapmıyorlar.
Zaten herkes 1 gigabit ya da 10 gigabit kullanmıyor.
Ayrıca benim evimde FTTH ve GPON kutusu da var ona rağmen böyle hızlar aldım.
Altyapıda hatlar simetrik hızlarda çalışıyor. İsteseler ekstra bir maaliyet olmadan aldığınız download kadar upload alabilirsiniz.

Altyapı yetmiyor diye bir olay yok. Tamamen para odaklı.

Kullanıcıya satılan paket kadar çıkış kapasitesi sağlanmıyor. Öyle bir olay yok. Kullanıcıların toplamı 10Gbps paket sağlandıysa ülkenin çıkışı 2-3Gbps anca vardır.

Tüm ülke veya firmalarda sistem böyle işler. Boş yere kapasite işgal edemezsiniz. Zaten bu hesaplamaları hız üzerinden anlık en yüksek tüketilen veri miktarına göre hesaplanır. Duruma göre yedek hat devreye sokulup olaya el atılır. Öyle kapasite yetmiyor vs. yazmakla bilgili olunmuyor.

Ayrıca GPON kutusu nedir? 30 yıllık ONT'ye GPON kutusu mu denir? FTTH derken hem GPON hem ONT'yi kapsıyorsun. Bilgini güncelle, demode olmuş...

Ayrıca GPON kutusu nedir? 30 yıllık Ont'ye GPON kutusu mu denir? FTTH derken hem GPON hem Ont'yi kapsıyorsun. Bilgini güncelle, demode olmuş...

Evet, Ont'ye GPON kutusu diyorum.

Altyapıda hatlar simetrik hızlarda çalışıyor. İsteseler ekstra bir maaliyet olmadan aldığınız download kadar upload alabilirsiniz.

Bende bundan bahsediyorum hatların simetrik olmadığından.
Eski yaptıkları hatları simetrik yapmadıkları için belirli bir upload hızını alamıyorum.
Yeni yaptıkları hatlarda aynı şey geçerli olmayabilir.

Kullanıcıya satılan paket kadar çıkış kapasitesi sağlanmıyor. Öyle bir olay yok. Kullanıcıların toplamı 10Gbps paket sağlandıysa ülkenin çıkışı 2-3Gbps anca vardır.

Aksini savunmadım zaten.

Boş yere kapasite işgal edemezsiniz. Zaten bu hesaplamaları hız üzerinden anlık en yüksek tüketilen veri miktarına göre hesaplanır.

Bu dediğiniz iki mesaj çelişmiyor mu, ben mi yanlış anladım?
Ayrıca bu hesaplar bütün kullanıcıların aynı anda internete yüklenmeyeceği düşünülerek yapılır. Bazen hız düşüşü bu yüzden yaşanılır.
Yine maliyetten kaçmak için yapılan bir uygulama.

Maliyet gibi bir olay yok. Sana simetrik olarak internet sağlarsa kurumsal tarafına fahiş fiyatlardan paket satamaz. Bu firmalar bireyselden çok kurumsaldan para kazanan firmalar. Maliyet vb. olaylar firmalar için gözde büyütülecek şeyler değil bu tip şeylerde. İsterse size bunu sağlar ama kazanç tarafında çok büyük sıkıntılar yaşar. Hangi firma kar marjını düşürmek ister ki?

Evet, ONT'ye GPON kutusu diyorum.
GPON kutusu ile ONT 2 farklı koca kavram. GPON kutusu denilen şeyin tam karşılığı fiber splitter oluyor.

ONT ile alakası yok. O yüzden tepki gösteriyorum.
Bu dediğiniz iki mesaj çelişmiyor mu, ben mi yanlış anladım?
Çelişen kısım nedir? Siz kullanmayacağınız kapasite için para öder miydiniz? Yıl içinde en yüksek tüketilen veri miktarına göre cihaz kapasitenizi ayarlarsınız. Buna bağlı olarak veriyi taşıyan firmadan kapasite alırsınız. Sonra fiber kablonuzu firmanın en yakın POP noktasında çekersiniz.

Ayrıca bu hesaplar bütün kullanıcıların aynı anda internete yüklenmeyeceği düşünülerek yapılır. Bazen hız düşüşü bu yüzden yaşanılır.
Aynısı dedim zaten. En yüksek trafik ve hız bilgisine göre hesaplanır.

Yine maliyetten kaçmak için yapılan bir uygulama.
Maliyetten kaçmak için yapılıyor ama yılda 20-25 kere ihtiyaç duyacağınız bir veri hattına neden milyonlarca lira para harcayacaksınız ki?

GPON kutusu ile ont 2 farklı koca kavram. GPON kutusu denilen şeyin tam karşılığı fiber splitter oluyor.

Ont ile alakası yok. O yüzden tepki gösteriyorum.

Yanlış kavram kullanımında bulunmuşum. Bunun için özür dilerim düzenleme süresi geçtiği için mesajı düzenleyemedim.

Çelişen kısım nedir? Siz kullanmayacağınız kapasite için para öder miydiniz? Yıl içinde en yüksek tüketilen veri miktarına göre cihaz kapasitenizi ayarlarsınız. Buna bağlı olarak veriyi taşıyan firmadan kapasite alırsınız. Sonra fiber kablonuzu firmanın en yakın pop noktasında çekersiniz.

Yanlış anlamışım, dediğinizi şimdi anladım.

Geri
Yukarı