Superonline 16 Mbps ile 12 Mbps Hız Almak

Speedtestte mi 12 görüyorsun ? Eğer öyleyse 18 e kadar görüyorsun zaten. Nasıl oluyor dersen hızını anlık olarak görev çubuğunda göreceğin net speed meter uygulaması faydalı olacaktır.

Haha. :) Ben TTNet bile bu kadar hız almıyordum. Hızım 15.45 Mbps hız alıyordum. En düşük hızım da 13.75 yani 13'den aşağı indiğini görmedim. Şimdi 8 Mbps paket kullanıyorum hızım bu:

hız.png

Herkese diyorum fiber yoksa almayın yazık o kadar paranıza.

Çokta düşük bir değer değil 12MB/s. Çünkü santrale ne kadar yakınsanız o kadar iyi verim alırsınız. Buna ek olarak CAT 5 kablo kullanıyorsanız CAT 6 ile değiştirip, denemenizi öneririm. Ya da en son olarak bina altyapınızdan kaynaklı olabilir, kablolarınız kalitesinden kaynaklı olabilir. Eğer diyorsanız benim binamda sorun yok, Superonline'da var müşteri hizmetlerini arayarak binanıza gelen değerleri ölçtürebilirsiniz.

Şu sizin CAT 5 ya da CAT 6 dediğiniz olayı anlamadım. Kablolar internet kablosu olarak bilgisayara bağlanan kablo değil mi? DSL kablosu nasıl oluyor onu anlamadım. Tamam 5 tane kablodan 2 sini ayırıp bağlanır da ne faydası oluyor ki tüm kabloyu kullanamıyorsak.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı