Superonline 50 Mbps hız değerleri

Emre Aslan100

Hectopat
Merhabalar. Superonline 50 Mbps 5 upload internet kullanıyorum.

Oturduğum site 4 yıllık, İstanbul'da yaşıyorum ve Superonline alt yapısı var ve fiber daireye kadar geliyor.

Merak ettiğim bir şey var. Google'a tracert yaptığımda 2 kısım da 9 9 9 çıkıyor. Ama Speed test de pingim 2-3 çıkıyor her zaman. 2 ci kısımda da 2-3 arası çıkması gerekmiyor mu? Acaba modem ile alakalı olabilir mi diye düşünüyorum. Çünkü önceden 2 kısımda 30 30 30 olarak çıkıyordu sonradan Superonline'a yazdım ve 2-3 ayda anca halletmişlerdi.

Kullandığım modem: ZTE zxhn H267A.
Fiber daireye kadar geliyor.
İss: Superonline.
Speed test ping görüntüsü. : Screenshot
Google tracert görüntüsü: Screenshot

Gördüğünüz gibi 2 kısım 8 9 9 olarak çıkıyor. Biliyorum yine de kötü bir rakam değil fakat, bulunduğum konumda 2-3 çıkması gerekir diye düşünüyorum yoksa yanlış mı düşünüyorum? Bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Router kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum. Kullandığınız Router zaten iyidir. Kronik sorunları yok.

Açıkçası Turkcell'de durum nasıl işliyor tam emin değilim ama TT üzerinden bildiğim kadarıyla durumu anlatayım.

1. hop sizin kendi HGW'ınız. Bu zaten hepsinde aynı, değişemez.

2. ve 3. hop ise bildiğim kadarıyla bağlı olduğunuz müdürlükteki Routerlar oluyor. Onlardan sonra bağlı olunan santral. Tabii sonrasında yurtiçi veya yurtdışı sunuculara oradan yönlendiriliyorsunuz.

2. hop'taki bağlı olduğunuz Router'da bir sorun, şişme yaşanıyor gibi. Kullanımınızı etkiliyorsa onu ilgili teknik ekibe bildirmeniz lazım.

Ama yukarıda da bahsettiğim gibi Turkcell'de durum nasıl işliyor tam emin değilim, çünkü Turkcell/SOL'da 2. hop ve 3. hop'un birbirini tutmaması durumuna birçok defa rastladım.

Router kaynaklı olduğunu hiç düşünmüyorum. Kullandığınız Router zaten iyidir. Kronik sorunları yok.

Açıkçası Turkcell'de durum nasıl işliyor tam emin değilim ama TT üzerinden bildiğim kadarıyla durumu anlatayım.

1. hop sizin kendi HGW'ınız. Bu zaten hepsinde aynı, değişemez.

2. ve 3. hop ise bildiğim kadarıyla bağlı olduğunuz müdürlükteki Routerlar oluyor. Onlardan sonra bağlı olunan santral. Tabii sonrasında yurtiçi veya yurtdışı sunuculara oradan yönlendiriliyorsunuz.

2. hop'taki bağlı olduğunuz Router'da bir sorun, şişme yaşanıyor gibi. Kullanımınızı etkiliyorsa onu ilgili teknik ekibe bildirmeniz lazım.

Ama yukarıda da bahsettiğim gibi Turkcell'de durum nasıl işliyor tam emin değilim, çünkü Turkcell/SOL'da 2. hop ve 3. hop'un birbirini tutmaması durumuna birçok defa rastladım.
Ben yinede teknik desteğe mesaj attım , ne olucak bakalım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı