Superonline 500 Mbit hızı sadece bilgisayarda düşük

Enestufekci

Decapat
Superonline 500 Mbit pakete geçiş yaptım fakat sadece masaüstü bilgisayarımda 100 üzerine çıkmıyor hız. Anakart Ethernet portum gbit destekli, Ethernet kablom CAT6, modemim gbit destekli. Laptopum da aynı kablo ve aynı modem portuyla denediğimde vadedilen hızı alabiliyorum. İşletim sistemim Windows 11 ve en güncel sürüm yüklü, lan sürücüm Intel I219-V ve sürücüm güncel. Ağ bağlantı ayarlarında "Speed & duplex" ayarı "Auto negotiation" seçili, bu ayarı "1.0 Gbps Full duplex" seçtiğimde Ethernet kablosu bağlı değil diyor. İnternette herhangi bir çözüm bulamadım. Anakart modelim MSI Z390-A Pro. Bios sürümüm güncel.

Güncel kullandığın LAN driverını silip daha düşük versiyonlarından kullanmayı dene, belki işe yarayabilir. Speedtest yaparken görev yöneticisinden ağ kullanımına bakar mısın birde?

Güncel kullandığın LAN driverını silip daha düşük versiyonlarından kullanmayı dene, belki işe yarayabilir. Speedtest yaparken görev yöneticisinden ağ kullanımına bakar mısın birde?
Denedim maalesef işe yaramadı. Speedtest yaparken ağ kullanımı %100'de. Ayarlardan ethernetin bağlantı hızı 100/100 (Mbps) gözüküyor.

Geri
Yukarı