Superonline 500Mbps internette düşük indirme hızı

Disk hızınız yeterli mi? Çünkü bir sınırlandırma yok o hız için eğer diskin yazma okuma hızı yeterli değilse ondan kaynaklı sınırlı indirir.
Yeterli olduğunu düşünüyorum steam dışı platformlarda da yaptığım testlerde(battlenet) ssdye kurulu kısma indirme yaptığım zaman bile 35mb/s hızlarını alıyorum.

Yaşadığınız sorun Steam'den kaynaklanıyor büyük ihtimalle sunucularının yükü kaldırabilmesi için sınır koyuyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaşadığınız sorun Steam'den kaynaklanıyor büyük ihtimalle sunucularının yükü kaldırabilmesi için sınır koyuyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videoyu bende biliyorum bende öyle düşünüyordum.

Bende öyle düşünüyordum ancak diğer platformlarda da 40 MB'snin üzerine neredeyse çıkmıyor indirme hızım.

Dediğim gibi aynı problemi Steam üzerinden yaşıyordum indirme bölgesini Türkiye içinde değiştiriyordum (İzmir/İstanbul/Ankara olacak şekilde) ama bir şey değişmiyordu hiç yurt dışı sunucusu seçmekte aklıma gelmedi bugüne kadar ayarlardan yurt dışı sunucusu seçince 40-50Mb/s bandında takılı kalan indirme hızı 90Mb/s`lerde sabit olarak kalıyor. Eğer diskinde bir problem olmadığını düşünüyorsan sen de bir dene.

Geri
Yukarı