Superonline ADSL İnternet Kopma Sorunu

LeamTO

Hectopat
Daha fazla  
Bu sorun AKK dolmadan önce oluyor AKK dolunca hiçbir şey olmuyor. Önce modemde internet ışığı sönüyor sonra ADSL ışığı sönüyor sonra da ADSL sönüp yanıyor sonra da internet geliyor. Bu işlem yaklaşık 3-4 dakika sürüyor ve geri geliyor 10-20 dakika sonra bir daha gidiyor. Müşteri temsilcisini aradım splitterdan dedi ama splitter kullanmaz isem kablo yetmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bu sorun AKK dolmadan önce oluyor AKK dolunca hiçbir şey olmuyor. Önce modemde internet ışığı sönüyor sonra ADSL ışığı sönüyor sonra da ADSL sönüp yanıyor sonra da internet geliyor. Bu işlem yaklaşık 3-4 dakika sürüyor ve geri geliyor 10-20 dakika sonra bir daha gidiyor. Müşteri temsilcisini aradım splitterdan dedi ama splitter kullanmaz isem kablo yetmiyor bu sorunu nasıl çözebilirim ?
Hocam bende de bu sorun var. Ben de Superonline kullanıyorum ve bu sorun yüzünden bıktım.

Ayın ortasına geliyorum akk bitiyor bu sorun düzeliyor sonrada evdekiler yüzünden ping başlıyor oyun yine oynanmıyor aşırı sinir bozucu bir durum.

Eğer AKK dolmadan bu sorun olmuyorsa bunun tek bir açıklaması var. Altyapınız çok kötü olduğu için yüksek hızı kaldırmıyor. AKK dolduğunda hızınız düştüğu için hattınız biraz daha olsa stabilleşiyor ve kopma sorunu bitiyor.

Hız düşürmeden bunu çözmenin bir yolu var mı ?

@VacthosR1P Modemin ayarlarında bir sıkıntı olabilir mi ?

Bana Superonlineden gelen cevap :Ankastreden modeminize ulaşan kabloda bir ek bulunması veya splitter kullanılması bağlantınızı olumsuz yönde etkiler. Hız alanınız dolduğunda 3 Mbps sinyal ulaştığı için splitter kullanılsa bile bağlantı yavaşladığı için etkisi azalıyor. Normal değerlerde ise aktarılan hız yüksek seviyede olduğu için splitter kesintilere yol açıyor. Dilerseniz yeni bir kablo temin edip bağlantınızı bu yönde düzenleyebilirsiniz. Memnuniyetiniz bizim için her zaman önceliklidir. Turkcell Superonline ailesinin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.

@Recep Baltaş

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı