Superonline akşamları ping yükseliyor

• Konuyu başlatan ozr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 173

ozr

Hectopat
Superonline 50Mbps VDSL internet kullanıyorum. İndirme ve yükleme hız değerlerim normalken ping değerleri iğrenç. Hele akşamları çekilmeyecek durumda ve bu durum özellikle akşamları oluyor. Kablolardan kaynaklı olsa sabah saatlerinde de aynı sorunu yaşardım diye düşünüyorum. Klasik Huawei modem kullanıyorum. Laptop üzerinden kablosuz bağlanıyorum. Sorun neden kaynaklı olabilir?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-02 000628.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-02 000628.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 19
Hocam akşam kullanıcı sayısı çoğaldığından dolayı olabilir.

Bu sorunu müşteri temsilcilerine ilettiniz mi peki ?
Her ilettiğimde modeme güncelleme atıp TT bölge ekibine bilgi geçiyorlar. Onlar da geliyorlar mı bilmiyorum ama evin önüne kadar olan kablolarda sorun olmadığı mesajını atıyorlar hocam.

Hocam akşam kullanıcı sayısı çoğaldığından dolayı olabilir.
Bence geçerli bir sebep olmamalı hocam. En azından her akşam olacak kadar olmamalı.

Her ilettiğimde modeme güncelleme atıp TT bölge ekibine bilgi geçiyorlar. Onlar da geliyorlar mı bilmiyorum ama evin önüne kadar olan kablolarda sorun olmadığı mesajını atıyorlar hocam.

Bence geçerli bir sebep olmamalı hocam. En azından her akşam olacak kadar olmamalı.
Klasik baştan sağma taktiği güncelleme gönderdim modemin fişini çıkarıp 5 dakika bekleyin :D

Klasik baştan sağma taktiği güncelleme gönderdim modemin fişini çıkarıp 5 dakika bekleyin :D
Aynı şekil hocam. Güncelleme attım modemin fişini çekip 15 saniye bekledikten sonra geri takın biraz bekleyin düzelir muhabbeti. Yaptıkları max 15 dakika işe yarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı