Superonline Düşük Hız Sorunu

Safakinc

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 2 aydır gece saatlerinde hız düşüklüğü problemi yaşıyorum, konularımı görenler olmuştur. Bugün bir şey farkettim. Şu an speedtest hızım 2Mbps civarlarında. Ama YouTube'da videoları 1080p donmadan izleyebiliyorum. Diğer sitelerde ise tam tersi rezalet durum var. Technopat sitesini bile zorla açtı. Sorun kaynağı TTnet altyapısı olduğu aşikar, ama aklıma acaba bilerek mi yavaşlatılıyor um? sorusu geliyor. Böyle birşey mümkün mü ? Duruma göre tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum.

56.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell Superonline kendi altyapısını kullanıyor, Türk Telekom ile alakası yok. Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsiniz.

ADSL hizmetini Türk telekom tarafından müşterilere sağlıyor. Belirli zengin kesimlerde sadece fiber altyapıları var. Diğer arkadaşın dediği gibi modem arayüzündeki değerlerin ekran görüntüsünü atarsan bi bakalım.

Modem değerlerim budur. Dsl kullandığım için altyapı Turk Telekom'a ait. Bu arada paket hızım 35 mbps.

Dosya Ekleri

• sss.jpg
    sss.jpg
    32,1 KB · Görüntüleme: 228
Nereden anladın? Benim altyapım TTNET'e ait fakat SuperOnline üzerinden hizmet alıyorum. Her yer İstanbul, Ankara değil..

İstanbul’da diğer illerden farklı değil. İşlek biryerde oturuyorum aldığım hız 8Mbit. İstanbul’u büyütmeyin gözünüzde. Sözde megakent... :)

VDSL hizmeti alıp alamayacağını öğren. VDSL alanında daha iyi hizmet verebilecekler ise mevcut taahhüt askıya alınıp abonelik yenileyebilirler. Ücret bakımından fark olmayacaktır.

İstanbul’da diğer illerden farklı değil. İşlek biryerde oturuyorum aldığım hız 8Mbit. İstanbul’u büyütmeyin gözünüzde. Sözde megakent... :)
Demek istediğim SuperOnline sadece büyük şehirlerde kendi alt yapısını kullanıyor.

Twitch.tv de 160p izlediğim yayını youtube'da hd kalitede izleyebiliyorum.
VDSL hizmeti alıp alamayacağını öğren. VDSL alanında daha iyi hizmet verebilecekler ise mevcut taahhüt askıya alınıp abonelik yenileyebilirler. Ücret bakımından fark olmayacaktır.
Yanlış yazım olmuş, VDSL abonelisiyim zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı