Superonline Fiber 2. El Modem Kullanılabilir mi?

ynezerberk

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 7 yıldır Superonline'ın verdiği eski Huawei modemi kullanmaktayım. Cihaz fazlalığı olmasın diye fazladan router bağlamak istemiyorum. Ayrıca cihaz bazen kendini açıp kapıyor ve Superonline bunu teknik arıza olarak tanımlamıyor nedense. Superonline kendi routerıma WAN bağlantısı yapmamı da engelliyor (WAN bilgilerimi bildiğim halde). Değişiklik talep ettiğimde Superonline ya daha pahalı tarifeye geçmemi istiyor ya da aylık 5 lira fazla ödememi istiyor. 12 ay boyunca 5 lira verince zaten değerinin üzerinde bir para ödemiş olacağım. Sahibinden ve Letgo'da üstünde superonline logolu yeni ZTE modemlerin ucuz fiyatlara satıldığını gördüm. Ben bunlardan alsam WAN bilgilerini girip bağlantı sağlayabilir miyim? Yoksa bu modemlerin kullanıcıya personel tarafından ilişkilendirilmesi falan mı gerekiyor? Bilenler aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler.

Hayır. Modemlerin yetkili servis personeli tarafından genel merkezden tanımlanması gerekiyor. Yani dışarıdan alınan hiçbir modem işe yaramaz.
Kendi kendine açılıp kapanmasını neden sorun olarak görmediklerini anlayamadım. Bence kanıtla ve dava et.

Hayır. Modemlerin yetkili servis personeli tarafından genel merkezden tanımlanması gerekiyor. Yani dışarıdan alınan hiçbir modem işe yaramaz.
Kendi kendine açılıp kapanmasını neden sorun olarak görmediklerini anlayamadım. Bence kanıtla ve dava et.
Böyle saçma bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum.

Geri
Yukarı