SuperOnline fiber altyapı ile 1000 Mbps hız alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
5
Yer
Dattebayo
Daha fazla  
Superonline 1000 Mbps internet almayı düşünüyorum. Altyapı sorgulaması yaptığım zaman fiber mevcut gözüküyor ama fiber internet kaç Mbps destekliyor? Birçok fiber altyapı türü var ve hangisine sahip olduğum hakkında fikrim yok. Bunu nereden öğrenebilirim? Fiber altyapı mevcut ama 1000 Mbps interneti verebilir mi? Superonline ile ilgili daha önce birçok sıkıntı yaşamıştım. Kampanya güzel olsa bile geçme konusunda kararsızım.
Kısaca altyapımın 1000 Mbps interneti sorunsuz bir şekilde desteklediğinden nasıl emin olabilirim?

Bahsettiğim kampanya:

Burada bahsedilen fiber, daireye kadar olan yani FTTH. FTTB (VDSL'den hallice) ve FTTC (VDSL) ile 1000 Mbps alamazsınız, normalde FTTB ile almanız mümkün ama çoğu apartmana takılan FTTB kutusu Fast-Ethernet destekliyor.

Superonline 1000 Mbps internet almayı düşünüyorum. Altyapı sorgulaması yaptığım zaman fiber mevcut gözüküyor ama fiber internet kaç Mbps destekliyor? Birçok fiber altyapı türü var ve hangisine sahip olduğum hakkında fikrim yok. Bunu nereden öğrenebilirim? Fiber altyapı mevcut ama 1000 Mbps interneti verebilir mi? Superonline ile ilgili daha önce birçok sıkıntı yaşamıştım. Kampanya güzel olsa bile geçme konusunda kararsızım.
Kısaca altyapımın 1000 Mbps interneti sorunsuz bir şekilde desteklediğinden nasıl emin olabilirim?

Bahsettiğim kampanya:
Bence yinede alınır TTNET'in 800 KB indirme hızından her türlü iyidir.

Binadaki kutuya bakarak hangi fiber bağlantıya sahip olduğunu öğrenebilirsin.
GPON yani FTTH ile geliyorsa 1000Mbps hızı alabilirsin ancak FTTB ise Fast Ethernet 96Mbps hızda takılı kalırsın.

Kısacası sorduğun soru "Fiber kablosu daireye kadar çıkıyor mu?" sorunun cevabı ile aynı. Evet ise FTTH altyapısı vardır ve 1000Mbps hıza ulaşabilirsin demektir. CAT6 kablo ile çıkıyorsa FTTB'dir ve 96Mbps alırsın.

@B 52 Stratofortress
Altyapımın hangi fiber olduğunu nasıl öğrenirim?
@EMİR37
Şu an Kablonet 100 Mbps internetini kullanıyorum.

Bence eğer destekliyorsa daireye kadar 1000 Mbps kullanmaya değer sonuçta Turkcell bu. Yanlışlıkla 10 Mbps internet hızını 1000 Mbps'ye çıkardılar. Ben memnun olmayacağınızı sanmam.

Altyapımın hangi fiber olduğunu nasıl öğrenirim?
En basit yolla arayıp sorabilirsiniz, 1000 için uygunluğu kontrol ediyorlar.
Bunun harici binanızın elektrik odasında vb. bir yerde switch varsa (büyük Turkcell kabinet) muhtemelen alamazsınız. FTTB vardır.
Eğer derinlik olarak daha küçük bir dolap varsa FTTH'tır muhtemelen. Alabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı