Superonline Fiber düşük indirme hızı

Roq TyTaN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
İnternette bazı sitelerden hız testi yaptığımda ortama 20 MBPS hız çıkıyor fakat bir indirme yapmak istediğimde ( oyun - film vb ) hız 1 MBPS'yi geçmiyor bazen 2 veya 3 MBPS oluyor fakat şuana kadar hiç 3 MBPS üstünü görmedim. İnternetim Fiber Superonline, kablo fiber olarak apartman altına kadar geliyor fakat eve normal RJ-45 kablodan çıkıyorç modeme bu kablo bağlanıyor sizce sebebi bu olabilir mi? Yoksa bilgisayarım bayağı eski ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Ya da başka bir sıkıntı mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 bit = 1 byte olduğu için, 20 Mbit = 2.5 Mbyte eder zaten. İndirme hızı, karşının verebildiğine de bağlıdır bazen.

Niye bit üzerinden gösteriyor ISS'ler hızı? Gözlere büyük görünsün diye mi? Yani 25 Mbps diyeceklerine 3,125 MB/s desinler.

Bu soru Reddit'de de sorulmuş.
upload_2017-5-6_20-0-30.png

En iyi cevap bu arkadaşın cevabı seçilmiş.

İnternet bit ile başladı böyle gidiyor, pazarlama ile ilgisi yok diyor.
Ayrıca sabit diskler veriyi anlamlandırmak için, tam Byte'lara ihtiyaç duyuyormuş, bu yüzden tüm bitlerin karşıya iletilmesi önemli imiş. Bit olarak kalmış.:kararsız:

Son düzenleme:
Niye bit üzerinden gösteriyor ISS'ler hızı? Gözlere büyük görünsün diye mi? Yani 25 Mbps diyeceklerine 3,125 MB/s desinler.
İnternet hızı Megabit ile dosya indirme hızı Megabyte ile birbirinden ayrı olduğunu biliyorum. Aslında saniye de dosya indirme hızını yazsalar insanların kafası karışmaz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı