Superonline fiber fazla ping sorunu

nmnklbr

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Superonline fiber kullanıyorum fakat fiber internet olmasına rağmen aynı şehirde oturduğumuz (aramızda 3km var) VDSL(NetSpeed) kullanan arkadaşımdan daha fazla ping alıyorum. Sizce bu normal bir şey mi?
İlk iki görsel arkadaşımın. Son iki görsel benim.

Dosya Ekleri

• lol net.jpg
    lol net.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 52
  • valve net.jpg
    valve net.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran Resmi 2020-12-30 17.46.10.png
    Ekran Resmi 2020-12-30 17.46.10.png
    467,3 KB · Görüntüleme: 59
  • Ekran Resmi 2020-12-30 17.46.19.png
    Ekran Resmi 2020-12-30 17.46.19.png
    313,6 KB · Görüntüleme: 77
Merhaba,Süperonline fiber kullandığınızı belirtmişsiniz.Fiber kablo eve kadar mı geliyor yoksa apartmanın altında mı son buluyor?

Eve kadar geliyor kablo.

Daha sonra ont cihazı ile lan kablosu üzerinden modeme aktarılıyor.
Bu durumda ping olmaması gerekir,fakat bildiğim kadarı ile saha dolabında abone sayısı çok fazla ise bu internet trafiğinde yoğunluğa sebep olabilir ve doğal olarak ping yükselebilir.Mümkünse sabaha karşı erken saatlerde test edin,durum değişmez ise internet servis sağlayıcınızdan destek almanız gerekir.Malesef bu konuda detaylı bilgim olmadığından yardımcı olamıyorum.Umarım sorununuz çözüm bulur.

Bu durumda ping olmaması gerekir,fakat bildiğim kadarı ile saha dolabında abone sayısı çok fazla ise bu internet trafiğinde yoğunluğa sebep olabilir ve doğal olarak ping yükselebilir.Mümkünse sabaha karşı erken saatlerde test edin,durum değişmez ise internet servis sağlayıcınızdan destek almanız gerekir.Malesef bu konuda detaylı bilgim olmadığından yardımcı olamıyorum.Umarım sorununuz çözüm bulur.
Sabah akşam ping aynı. Oynaklık yok fakat fibere göre yüksek değerler.

Geri
Yukarı