Superonline fiber interneti router ile dağıtmak

burakkcbyk

Kilopat
Daha fazla  
Superonline fiber kullanıcısıyım. Tarifem 100 Mbit/sn. Superonline'ın dayattığı Huawei HG255S marka model router var. Bu router Wi-Fi kalitesi olarak gerçekten çok kötü. Biraz fazla cihaz bağladığımda da iyice zıvanadan çıkıyor. Superonline aradım, en iyi modelleri bu router ve bana kullanıcı adı ve şifremi vermiyorlar. Ve teknik olarak bir sorun gözükmüyor diyorlar. Bu sebeple başka router/modem alamıyorum.

Cihazın Ethernet'ine 1 adet TP-Link PowerLine adaptör (Bu adaptörden 2 adet PowerLine alıcıya gidiyor. O alıcılara da toplam 3 Ethernet, duruma göre bazen 3, bazen 5 Wi-Fi ile bağlantı.), 1 adet televizyon, 1 adet PS4, 1 adet bilgisayar bağlı. Wi-Fi olarak ise minimum 4, maksimum 8 bağlantı oluyor. Bağlantı hem mobil hem masaüstü bilgisayarda hiç gitmiyor/kopmuyor fakat sık sık 20 saniye kadar tepkisiz kalıyor. Gitmek istediğim site hiçbir şekilde tepki vermiyor. Yükleme çubuğu dönüyor, dönüyor 20 saniye falan sonra giriyor siteye. Bu sorun bazen günde 10, bazen 20 kere oluyor. Dediğim gibi bu tepkisizlik varken mobilde Wi-Fi simgesi, yahut bilgisayarda ethernet simgesi bağlı gözüküyor. Bir uyarı ya da hata vermiyor.

Benim düşüncem HG255S cihaz bu kadar trafiğe yetemiyor. Öncelikli sorum bu cihaz yerine şifreyi bilmesem de alınacak yeni bir cihazı kullanma ihtimalim nedir? Eğer böyle bir ihtimal yok ise ben Superonline'ın verdiği HG255S'in Wi-Fi yayınını kapatsam ve sadece eve internet getiren bir cihaz olarak kullansam, Ethernet çıkışlarından birini kaliteli bir routera bağlasam ve evdeki tüm ağ altyapıma interneti bu routerdan dağıtsam sorunum sizce çözülür mü? Çözülürse önerilen cihaz nedir? İyi bir sonuç alayım da fiyat önemli değil. Teşekkürler, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam tüm powerline kitlerini çıkardım devreden sorun azaldı. Sonra tüm powerline ağları ssid ve şifrelerini hg255s ile aynı yaptım. Sorun yine daha azdı.
Yani sırasıyla arkadaşımızında özetlediği gibi bir topoloji ile günde 50 kere ise, ssid keri aynı yapınca günde 30 oldu. Hiçbir powerline olmadan da günde 15 diyelim.
Sonuç olarak sanırım HG255S yetersiz kalıyor sonucu mu çıkıyor?

Merhaba kullanici adi ve sifreyi nasil ogrendiniz bende yapmak istiyorumda birturlu ulasamadim

Merhaba kullanici adi ve sifreyi nasil ogrendiniz bende yapmak istiyorumda birturlu ulasamadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…