Çözüldü Superonline fiber ile yeni alınan router internete bağlanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hasaan0640

Hectopat
Bir sorun yaşarsanız. Beni etiketlemeniz yeterli olacaktır. Ben açıkça yazdım tabii kendi rehberimde. Tivibu varsa o kullanılmayacak. Superonline'ın router'ı da aradan çıkmış olacak dediğim rehberdeki adımı gerçekleştirirseniz. Köprü moduna da gerek kalmaz. Fiber altyapınızdan daha iyi performans alırsınız.
@Timucin_34 Tamamdır çok teşekkür ederim

@Timucin_34 Hocam Router şimdi geldi. Dediğiniz gibi videodaki ayarları yaptım ama internete girmiyor :(

Son düzenleme:
Çözüm

@Timucin_34 Hocam Router şimdi geldi. Dediğiniz gibi videodaki ayarları yaptım ama internete girmiyor :(
1. ONT cihazı açık mı?
2. Ethernet kablosu WAN portuna takılı mı?
3. PPPoE adresinizi doğru girdiniz mi?
4. VLAN ID: boş bıraktınız mı?
Bana yaptığınız ayarların komple ekran görüntülerini gönderin ben kontrol edeyim.

PPPoE bilginizi biliyorsanız onu gireceksiniz. VLAN değeri boş kalacak. Mac adresinizi ise Superonline'ın size verdiği router'ın altında yazan kodu gireceksiniz bağlanacaksınız. Benim bu konuda rehberim mevcut ona göre yapabilirsiniz.

1. ONT cihazı açık mı?
Bana yaptığınız ayarların komple ekran görüntülerini gönderin ben kontrol edeyim.

PPPoE bilginizi biliyorsanız onu gireceksiniz. VLAN değeri boş kalacak. Mac adresinizi ise Superonline'ın size verdiği router'ın altında yazan kodu gireceksiniz bağlanacaksınız. Benim bu konuda rehberim mevcut ona göre yapabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
1. ONT cihazı açık mı?

Sorunu hallettim. Manuel Ayarlar deyip VLAN ID yi boş bırakınca internete girdi. İlginçtir ama

Sorunu hallettim. Manuel Ayarlar deyip VLAN ID yi boş bırakınca internete girdi. İlginçtir ama
Türk Telekom’da kullanıcıların %90’ında 35 olan küçük kesimde Vlan id 514 oluyordu. Sizde de Vlan id boş bırakınca çalıştı. Garip. Güle güle kullanmak dileğiyle.

Pardon başka konuyla karıştırdım. Kusura bakmayın. Türk Telekom altyapı sandım sizdekini. Türkcell Superonline’da evet VLAN ID boş bırakmak gerekiyordu.

Geri
Yukarı