Superonline Fiber Kullananlar Memnun mu?

• Konuyu başlatan OE06
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 800
Bir tarafta VDSL, diğer tarafta Fiber var diyorsunuz. İstisnasız fiber derim ben. Bunun iyi-kötü olma muhabbetiyle alakası yok. Fiber altyapı varsa fiber önce gelir. Zaten internet fiyatlarındaki artışlardan dolayı taahhütsüz internetin bir anlamı kalmadı. 2 senelik iyi fiyata 200/20 paket alırsanız çok karlı olur. Onun dışında İstanbul'da aile evinde fiber altyapıyla çok iyi değerler alıyordum ve gayet memnumdum. Memnun değiliz diyenlerin çoğu fiber altyapıyla kullanmıyor büyük ihtimalle. Fiber altyapıda sorun çıkması VDSL/ADSL'e göre çok daha düşük. Sana net önerim kötüleme yapanları dinlememen. Çevrende/binanda Superonline kullanın birini bul ve sor. Eğer bariz bir sorun yaşamıyorsa (sürekli bağlantı kopmaları vs.) kesinlikle geç derim. Turknet'te kalmanın "hiçbir" manası kalmadı. Her sene yüksek fiyat artışları ve Turk Telekom altyapısıyla maksimum 100Mbps vermesi... Bu iki sebep bile Superonline'a geçmeye yeterli. Aynı parayla daha iyi değerler alıp, hem de fiyat artmayacağının garantisini alıyorsun. Kesinlikle geç derim.
+1 Katılıyorum

@OE06 Ben fiber kullanıp da çok sorun yaşayan çok az insan gördüm. Fiber altyapı stabilite açısından diğerlerinden çok daha üstün. VDSL'de bakır kablo işin içindeyken, fiber altyapıda bu fiber kablolarla yapılıyor. Yani teknoloji bakımından da arada uçurum var. Bence en mantıklısı geçiş yapmanız olacaktır. Turkcell altyapısı bulunan yerlerde iyi hizmet veren bir firma. Zaten insanların en çok şikayetçi olduğu konu fiyatlar ve taahhütlü olması. Son zamanlardaki zamlardan sonra taahhüt ve fiyatlar artık hiçbir firmadan fark etmez oldu. Yani 250TL Türknet'e verip VDSL altyapıyla 100/8 gibi bir hız almaktansa 250TL'ye fiber altyapıyla 200/20 almak çok daha mantıklı. Ayrıca binanızda olmasa bile çevrenizde Turkcell Superonline kullanan arkadaşlarınız varsa onlara da sorabilirsiniz. Zaten belli bir KM içerisindeki alana ortak noktadan sağlanıyor internet. Yani her binaya özel bir kutu yok. Ortak noktadan dağıtıldığı için çok büyük altyapı eksiği yoksa hizmet kalitesi ortalama oluyor, çok değişmiyor.
Teşekkür ediyorum, aklıma yattı, bir sıkıntı çıkmazsa fibere geçiyorum.

Ankara'da yaklaşık 3 yıldır TurkNet VDSL2 internet kullanıyorum, memnunum çok nadir sorun çıkıyor ve hızlı bir şekilde uygulamadan çözüyoruz. Bugün Superonline altyapısı geldi ve kampanya sundular bana, kullanan arkadaşlar öneriyor mu Superonline fiber interneti? TurkNet şu an bana 90 download 15 upload verebiliyor, Superonline sabit olarak 200/20 garanti ediyor. İyi akşamlar.
Altyapın Türk Telekom mu Turkcell mi? Ben de Ankara'dayım. Fiber geldiği için Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum çünkü fiyat ve hız karşılaştırmasında diğerlerinden önde gibi görünüyor ama TurkNet gibi kendinin olmayan altyapı da paket hızlarını verebilir mi acaba?

Altyapın Türk Telekom mu Turkcell mi? Ben de Ankara'dayım. Fiber geldiği için Turkcell'e geçmeyi düşünüyorum çünkü fiyat ve hız karşılaştırmasında diğerlerinden önde gibi görünüyor ama TurkNet gibi kendinin olmayan altyapı da paket hızlarını verebilir mi acaba?
Şu an Türknet kullanıyorum TT altyapısında. VDSL 100/14 gibi bir değer alıyorum. Geçeceğim ise Superonline Fiber altyapısı, yeni geldi altyapı. Türknet' den çok memnun ayrılacağım.

Geri
Yukarı