Superonline fiber Overwatch yüksek ping

Son bir güncelleme, sol fiber FTTB, FTTH kullanıcıları bahsettiğim adrese tracert testi yapabilirse sevinirim. Bu arada ben Beylikdüzü bölgesindeyim. Benzer bölgede olan varsa daha iyi olur. Ya da direkt Overwatch pingini paylaşabilecek çıkarsa sevinirim.

Merhaba, İstanbul ıspartakule bölgesi 63,5 ortalama ping. Fakat CGNAT sebebi ile Discord problemi yaşıyorum ben de.

Merhaba, İstanbul ıspartakule bölgesi 63,5 ortalama ping. Fakat CGNAT sebebi ile Discord problemi yaşıyorum ben de.

Durum bu bende. Discord arada kullanıyorum, kullanırken bir sıkıntı gözlemlemedim ama belki bende de vardır. Yapabileceğim bir test var mı?

Overwatch 155 ping.jpg

Son düzenleme:
Durum hakkında güncel bilgi vereyim. SOL hesabım üzerinden şikayet açmıştım. Kendilerinden kaynaklı bir sıkıntı olmadığı yönünde defalarca yazdılar. Bende müşteri temsilcisini aradım en sonunda, durumu birde ona izah ettim. Sıkıntının içinde bulunduğun dinamik ip havuzundan kaynaklı olduğunu söyleyip ip havuzumun değişmesini istiyorum dedim. Yetkisinin olmadığını benimde modemi kapatıp açtığım gibi uzaktan modemi kapatıp açarak aynı ip havuzundan farklı bir dinamik ip almamı sağladı. Haliyle sıkıntı devam etti. Bende telefonu kapatmadan bir şey denemek istiyorum dedim ve statik ip satın aldım. Fark muazzam; resimlerden de görebileceğiniz gibi 150-155 olan ping 80'lere düştü. Ping ve tracert testlerindeki farkta muazzam zaten.

statik ip oyun içi ping.jpgstatik vs dinamik ping.pngstatik vs dinamik tracert.jpg

Rezil superonline halen sıkıntıyı kabul etmiyor.
Arkadaşlar bunlarla nasıl uğraşabilirim? Daha önce BTK'dan farklı bir konuda şikayet açmıştım SOL'e gene firma cevap veriyor bir sonuca ulaşamadım. Var mı farklı bir öneriniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı