Superonline Fiber Performans Farklılığı

MirrorsEdge

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Şu anda TTNET 16 Mbit 75 GB AKK tarifesini kullanmaktayım ancak benim internet kullanımıma göre hem hız olarak yetersiz kalıyor hem de ay ortasına gelmeden kota bitiyor. Ben de bu yüzden fibere geçmeye karar verdim. Bölgemizde TTNET fiber olmadığı için Superonline'ı araştırmaya başladım ve Gece Kuşu kampanyası hoşuma gitti. Komşum da Superonline kullandığı için memnun olup olmadığını sordum ancak sürekli kesintiler olduğunu ve tam performans alamadığını, en kısa zamanda değiştirmek istediğini söyledi ve benim de kafam karıştı. Sık sık online oyun da oynadığım için de stabil bir bağlantı ve düşük ping benim için önemli. Fiber hattı en son bizim binaya geliyor ve bitiyor. Bununla ilgili birşey olabilir mi veya bölgelere göre fiber performansı değişebilir mi? Bir kere değiştirdikten sonra TTNET'e dönmem çok zor olur o yüzden baya bir kararsız kaldım. Apartmana broşür bırakan Superonline bayisini aradım ve onlar bir sorun olmayacağını söylediler ama komşum aksini söylüyor. Kampanya da 1 Ocak'ta bitiyor o yüzden acele edip yanlış bir karar vermek istemiyorum. Bu konuda bilgisi olan ve yardımcı olabilecek var mı? Teşekkürler...

Komşunuzda superonline fiber kötü ise sizdede aynı olması büyük ihtimal. Ben ttnet hipernet kullanıyorum 24 mb 75 gb memnunum. Hız olarak 50-100 mb e kadar destekliyor ttnet.

Komşunuzda superonline fiber kötü ise sizdede aynı olması büyük ihtimal. Ben ttnet hipernet kullanıyorum 24 mb 75 gb memnunum. Hız olarak 50-100 mb e kadar destekliyor ttnet.

üstat hipernet için telefon hattı olması yeterli mi? ayrıca ne kadar ödüyorsun?

İnternet telefon hattı üzerinden veriliyor ancak ev telefonu kullanmadan yalın internette kullanabilirsiniz.
Ben 65 lira ödüyorum şu an.

Cevap için teşşekürler.
Dediğinizi araştırdım ama malesef bizim hattımız en fazla 16 mbit e kadar destekliyormuş. :kararsız:

Belki de sorun komşundadır, çevrende başka bir yerde daha dene.
Akşam 8 ile 12 arası kesintiler yaşamış bir süre ve kablolardan olabileceğini bir kontrol edilmesi gerektiğini söylemişler. Ancak henüz arıza kaydı açtırmamış. Son 10 gündür de herhangi bir kesinti yaşamamış. Sanırım devam edeceğim kullanmaya diyor. Belki de dediğiniz gibi onun hattıyla ilgili bir problem oldu. Apartmanda başka kullanan varsa soracağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı