Superonline FTTH GPON Bufferbloat testi

HUSEYIN7

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün Bufferbloat testi yaptım ve sonuçlar böyle çıktı. İnternetim B seviyede gösteriyor fakat nedense Gaming kısmında 2 tane uyarı var ve böyle bir uyarı yazısı çıkıyor. Ben çok fazla Online oyun oynayan birisiyim ve kafaya taktım açıkçası oyun kısmında uyarı gözükünce. Neden uyarı veriyor, normal mi bu? Daha önce yapan arkadaşlar aydınlatırsa beni çok sevinirim.

buffer bloat test 2.png

uyarı 1.png

uyarı 2.png

Uyarılar bunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman modemde Qos ayarı var mı bakmanız lazım, eğer yoksa ONT cihazına giriş yapabiliyorsanız ki bu biraz zor olabilir, ONT cihazında Qos ayarı olup olmadığına bakmanız lazım.
Tekrar kontrol ettim. Eğer farklı bir ismi yok ise maalesef Qos ayarı yok modem arayüzümde. ONT Cihazına giriş yapabilmeyi ilk kez duydum açıkçası. Nasıl giriş yapabilirim ONT cihazına. Eğer giriş yapabilirsem belki oradan çözebilirim.

O zaman modemde Qos ayarı var mı bakmanız lazım, eğer yoksa ONT cihazına giriş yapabiliyorsanız ki bu biraz zor olabilir, ONT cihazında Qos ayarı olup olmadığına bakmanız lazım.
ONT cihazı, fiber bağlantısı kurup fiberi ethernete dönüştürmek dışında bir şey yapmaz.

QoS ayarlarını routerden yapmanız gerek. ZXHN H267A V1.0 routerde pek işe yarar bir şey yok. QoS destekli bir router almanız gerek.

Yeni routeri, PPPoE şifrenizi biliyorsanız direkt ONT'ye bağlayabilirsiniz, ya da ISP'nizin verdiği routeri bridge moduna alıp yeni routeri ona bağlayabilirsiniz.

ONT cihazı, fiber bağlantısı kurup fiberi ethernete dönüştürmek dışında bir şey yapmaz.

QoS ayarlarını routerden yapmanız gerek. ZXHN H267A V1.0 routerde pek işe yarar bir şey yok. QoS destekli bir router almanız gerek.

Yeni routeri, PPPoE şifrenizi biliyorsanız direkt ONT'ye bağlayabilirsiniz, ya da ISP'nizin verdiği routeri bridge moduna alıp yeni routeri ona bağlayabilirsiniz.
Superonline PPPoE şifresini vermiyor maalesef. Şifreyi nasıl alabileceğim hakkında bir video veya rehber biliyorsanız atarsanız çok sevinirim.

Superonline PPPoE şifresini vermiyor maalesef. Şifreyi nasıl alabileceğim hakkında bir video veya rehber biliyorsanız atarsanız çok sevinirim.

Seninle aynı Router'a ve ONT cihazına sahibim, yani H267a modem/router ve ONT olarak Huawei var. Kullanıcı adı ve şifreyi ise şu rehberden aldım, sende alabilirsin bu rehberi uygulayarak.

Seninle aynı Router'a ve ONT cihazına sahibim, yani H267a modem/router ve ONT olarak Huawei var. Kullanıcı adı ve şifreyi ise şu rehberden aldım, sende alabilirsin bu rehberi uygulayarak.

Modem değiştirdikten sonra bağlantı kaliteniz daha iyi oldu mu?
Bu modemi kullandım root menu'de QoS vardı. Admin olan kısıtlı menu.
Maalesef her yere baktım göremiyorum QoS kısmını. Arayıp müşteri hizmetlerine sorucağım bakalım.

Root menü nedir hocam? Direkt arayüze giriyorum 192.168.1.2 yazarak fakat QoS yok buradaki seçeneklerde.
Admin yerine Root.
O menüde kısıtlama yok, girmek için wan bağlantısını kesip, reset atmak gerekiyor.
Wan kablosunu TR069'u kapatana dek takmamak gerek, aksi takdirde şifre değişir ve Root'tan girilemez.
Kullanıcı adı: Root
Şifre: fbr_2016_SoL
Fiber şifresini almadan yapma, çünkü interneti kullanabilmek için şifreyi kendin girmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı