Superonline harici internet sağlayıcı önerisi

• Konuyu başlatan BVK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 117

BVK

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Uzun yıllardır Turkcell Superonline kullanıcısıyım. Şu an ikamet ettiğim adresime taşınana kadar (aralık'ta 2 sene olacak) gayet memnundum ancak; taşındığımdan beri internet yavaşlığı, internetin sürekli kopması, sinyal gücü yetersizliği vs derken gün aşırı müşteri temsilcisiyle konuşur oldum. Önce paket değiştirip, VDSL'den fibere geçirelim sizi dediler (diğer internet sağlayıcıların sitesinden altyapı kontrolü yaptığımda bulunduğum bölgede fiber internet gözükmüyor), ben göremiyorum fiber altyapıyı burada diye ilettiğimde, fiber altyapı mevcut diye bilgilendirdiler. Tamam dedim, fibere geçelim. Fiber'e geçtim gene bir değişim yok, paket hızınızı yükseltelim dediler, ona da tamam dedim, paket 50Mbps'ye yükseltildi. Bu sefer cihazlar modeme bağlanmamaya, sürekli kopmaya başladı, Wi-Fi 6 modem verelim dediler, tamam dedim, ekstra kurulum ücreti aldılar tamam dedim yeter ki düzelsin artık.

Tüm bu değişimlerden sonra internet bir nebze de olsa düzeldi evet, ancak, ödediğim meblağlar göz önüne alındığında, aldığım hizmet beni tatmin etmemeye başladı ve internet sağlayıcımı değiştirme kararı aldım. Sizlerin önereceği, memnun olduğunuz internet sağlayıcılar hakkında bilgi verip öneride bulunabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fiber altyapıya sahip değilseniz Türkiye şartlarında günümüzde güzel bir internet hızı alamıyorsunuz benim oturduğum rezidansın bile kendine özel fiber altyapısı olduğu halde 100 Mbps alabiliyorum çevremdeki normal Türk Telekom altyapıları ise 10 15'te geziyor Türk Telekom'u herkes kötülüyor ama güzel bir altyapınız varsa gayet güzel bir internet sergileyebiliyor.

Büyük ihtimal altyapınızda sorun var benim de aynı şekilde hangi sağlayıcı olursa olsun aynı sorunlar.

Oturduğum muhit 30-35 yıllık ve oturanlar genelde emekliler, o yüzden altyapı çalışmasına izin verilmemiş diye bilgi aldım şimdi. Superonline ısrarla 100 Mbps'ye kadar fiber sunabiliyoruz diye dönüş yaptı, sanıyorum Superonline'dan başka bir seçeneğim kalmıyor.

Geri
Yukarı