Superonline internette yüksek packet Lost ve bufferbloat oluşması

Jezo34

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, oyunlarda özelikle Valorant oynarken packet Lost hatası ile karşı karşıya geliyorum, araştırmamın sonucu modem kaynaklı gibi geldi. Modem ara yüzümde SQM, QoS, ayarı olmadığı için sanırsam böyle bir paket kaybı yaşıyorum, birçok şey denedim fakat sorunu çözmedim bu konuda yardım rica ediyorum. Teşekkürler.

Not: CAT 7 altın kaplama kablom var kablo kaynaklı olamaz telefon ile de test etim aynı değerleri veriyor.
Modem ZTE H3600 v9.
Superonline 100Mbps fiber.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230613_014005.png
    Ekran görüntüsü_20230613_014005.png
    363,1 KB · Görüntüleme: 81
  • Ekran görüntüsü_20230613_014110.png
    Ekran görüntüsü_20230613_014110.png
    17,2 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, oyunlarda özelikle Valorant oynarken packet Lost hatası ile karşı karşıya geliyorum, araştırmamın sonucu modem kaynaklı gibi geldi. Modem ara yüzümde SQM, QoS, ayarı olmadığı için sanırsam böyle bir paket kaybı yaşıyorum, birçok şey denedim fakat sorunu çözmedim bu konuda yardım rica ediyorum. Teşekkürler.

Not: CAT 7 altın kaplama kablom var kablo kaynaklı olamaz telefon ile de test etim aynı değerleri veriyor.
Modem ZTE H3600 v9.
Bufferbloat ile alakalı değil. Superonline POP noktaları ve gidişatıyla alakası var. Sırf ISS değiştirdi diye paket kaybı yaşamış insanlar var biri ben olarak. Özetle sağlayıcın ile alakalı.

Görsellere göre paket kaybınız yok görünüyor, ayrıca waveform sitesi yurtdışından ölçüm yaptığı için ping değerleri biraz yüksek çıkabilir. Oyunlarda Ping ve bufferbloat gibi sorunlar arkaplanda indirme yapılmasından, sunucunun uzaklığından veya ağ'daki yoğunluktan dolayı yaşanabilir.

Bufferbloat ile alakalı değil. Superonline POP noktaları ve gidişatıyla alakası var. Sırf ISS değiştirdi diye paket kaybı yaşamış insanlar var biri ben olarak. Özetle sağlayıcın ile alaka
Görsellere göre paket kaybınız yok görünüyor, ayrıca waveform sitesi yurtdışından ölçüm yaptığı için ping değerleri biraz yüksek çıkabilir. Oyunlarda Ping ve bufferbloat gibi sorunlar arkaplanda indirme yapılmasından, sunucunun uzaklığından veya ağ'daki yoğunluktan dolayı yaşanabilir.
vakit ayırıp yorum yaptınız için teşekkürler. başka değerlendirmeleri ve fikirleri görmek isterim. galiba çözüm türknet ve 6 yılık superonline macermıza son verme vakti geldi gibi

image.png

Hocam üstteki arkadaş Superonline kullanıyor VDSL bende TurkNet VDSL kullanıyorum ping farkı söylemeye gerek yok (Valorant Frankfurt).

Uzun uzun yazıp yormayacağım kendimi uzun lafın kısası Süperonline kullanıcısı olarak çok net şekilde Süperonline demek pişmanlık demek

Bufferbloat ile alakalı değil. Superonline POP noktaları ve gidişatıyla alakası var. Sırf ISS değiştirdi diye paket kaybı yaşamış insanlar var biri ben olarak. Özetle sağlayıcın ile alakalı.
Aynen öyle Superonline da bu sorun var Türk Telekom Fiber çok daha iyi mesela.

Modem ZTE H3600 v9.

Sağlıyııcı kaynaklı.

Hocalarım merhaba ben de internetime kablo ile bağlıyım fiber kullanıyorum fakat oyunlarda loss problemi yaşıyorum ve Wi-Fi'de internet bazen gidiyor sayfalar 10 saniye falan yüklenmiyor. Ben de test yaptım ve sonucu bu. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1686816108996.png

Geri
Yukarı