Çözüldü Superonline modem değişikliği

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftftc_

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar dışarıdan aldığım modemi Superonline'ın bana verdiği modemin yerine takabilir miyim? Bazı konularda olumsuz geri dönüt almış bu soru.

Çözüm
Hocam size fotoğraf atsam anlar mısınız?
Yeşil kablo ile geliyor. O yeşil uçlu kablo(kablo kısmı beyaz, cihaza giriş kısmı yeşil olan) duvarın içinden geliyor.

GPON bağlantısına sahipsin yani önerdiğim Huawei cihazı alman gerekiyor.
Doğru ben direk eve kadar fiber olduğunu düşündüğüm için bu cihazı önerdim ama binadan CAT 6 kablo ile geliyorsa ZTE markalı cihazı alması gerekiyor.
Hocam size fotoğraf atsam anlar mısınız ?
Yeşil kablo ile geliyor. O yeşil uçlu kablo(kablo kısmı beyaz , cihaza giriş kısmı yeşil olan) duvarın içinden geliyor.

Dosya Ekleri

• 20210119_164312.jpg
    20210119_164312.jpg
    240,5 KB · Görüntüleme: 623
  • 20210119_164246.jpg
    20210119_164246.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 599
Yeşil uçlu kablonun girdiği küçük cihaz ile ayakta duran cihaz arasındada internet kablosu bağlantısı var. Yani çok bilmiyorum. Sizce ne almalıyım?
GPON bağlantısına sahipsin yani önerdiğim Huawei cihazı alman gerekiyor.
Bunu talep etsem direkt getiriyorlar mı? Teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Yeşil uçlu kablonun girdiği küçük cihaz ile ayakta duran cihaz arasındada internet kablosu bağlantısı var. Yani çok bilmiyorum. Sizce ne almalıyım?

Bunu talep etsem direk getiriyorlar mı? Teşekkürler yardım ettiğiniz için.

Cihaz sınırlı sayıda var ve genelde yeni fiber kurulan binalara verme olasılıkları çok yüksek çünkü router iyi olursa aynı binadaki diğer internet kullanıcıları da Superonline'ye geçmek ister o yüzden senin biraz bastırman ve ısrarcı olman gerekiyor yoksa vermezler.

@AirJET Hocam Super Online modem değişimini ücretli mi yapıyor ? Bir kere geldiler modemin güncellemesi var dediler tamam dedim. Güncelleme yaptılar fakat değişen bir şey yok modem hala sıkıntı yaratıyor. Modem değiştirmek istiyorum.

Cihaz sınırlı sayıda var ve genelde yeni fiber kurulan binalara verme olasılıkları çok yüksek çünkü router iyi olursa aynı binadaki diğer internet kullanıcıları da Superonline'ye geçmek ister o yüzden senin biraz bastırman ve ısrarcı olman gerekiyor yoksa vermezler.
Dediğiniz gibi sizin dediğiniz modem yerine ZTE marka modemi taktılar. Güzel çalışıyor benim için sıkıntı yok. Zaten bildiğim kadarıyla Wifi-6 için iki cihazında wifi-6 desteklemesi gerekiyor. Benim sadece bilgisayarım destekliyor ama paketim 25 mbps. Gelen arkadaşlar modemi değiştirmemek için ilk başta modeme güncelleme geldi onu yapalım düzelir dediler fakat düzelmedi. Sonraki hafta tekrar aradık talep oluşturduk. Arkadaşlar hiç aramadan sormadan kapımızı çalmadan evde yoksunuz diye talebi geri çevirmiş. O günün akşamı tekrar aradık ve ertesi gün adamlar elinde ZTE modem kutusu ile geldiler ve taktılar. İnternete şu an 75 ₺ ödüyorum 25 mbps paketim var 30 download 8 upload alıyorum.
Bildiğim kadarıyla ücretsiz modem değiştiriyorlar.
Giderlerken "aslında ücret yansıtmamız gerekiyor ama..." gibi şeyler söylediler. Sondaki "ama..." kelimesinden sonra anlaşılmayacak bir şeyler söyledi yarım yamalak sonra hemen sustu ve gittiler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı