Superonline Modemi Router Yapmak

urn4ga

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B450-M-A PRO MAX, CPU: AMD Ryzen 3 3200G, GPU: MSI GTX 1650 LP OC 4GB, RAM: HyperX Fury Black 8x2GB 3600MHZ RGB, PSU: Corsair TX650M Kasa: Everest Crystal, Termal Macun: Arctic MX-4
Meslek
Öğrenci, yarı zamanlı grafiker ve developer
Selamlar. Evde kullandığım internetin kendi modemi olan Superonline modemi kullanıyorum. Elimde eskiden almış olduğum ASUS DSL-N16 modem var. Bu iki cihazı kablosuz olarak birbirine bağlayıp ASUS modemi router olarak kullanabiliyor muyum? ASUS modemin kutusunda router ibaresi var. Kablo çekmeden yapabilir miyim bunu?

Fiber mi kullanıyorsunuz nedir bağlantı?

Fiber mi kullanıyorsunuz nedir bağlantı?

VDSL kullanıyorum bildiğim kadarıyla. Altyapı sorguları 100Mbit üstü çıkmıyor. Çift kutulu klasik Superonline.
Moderatörler gerçekten şaka yapıyor galiba. Superonline modemi değil ASUS modemi router yapmaya çalışıyorum.

Superonline Modem/Router'ın tam modelini yazar mısınız? Ona göre yönlendireyim sizi. Ayrıca 2 kutu demişsiniz. Sanırım diğer kutunuza fiber kablo geliyordur? Onunda model bilgisini yazar mısınız bağlantınızı tam olarak anlayalım.

Superonline Modem/Router'ın tam modelini yazar mısınız? Ona göre yönlendireyim sizi. Ayrıca 2 kutu demişsiniz. Sanırım diğer kutunuza fiber kablo geliyordur? Onunda model bilgisini yazar mısınız bağlantınızı tam olarak anlayalım.
Evet dediğiniz gibi fiber kablo geliyor. Altyapım VDSL gözüküyor. ZXHN H267A modem, HG8010H V2 fiber kutusunun modeli. Altında GPON yazıyordu.

Şimdi öncelikle Fiber kullanıyorsunuz VDSL değil. Kullandığınız ZTE ZXHN H267A bir modem değil Router fakat Modem diyorlar. Bu router yerine N16'ı Router olarak kullanmak istiyorsanız Fiber PPPoE şifrenizi öğrenmeniz lazım onun için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

Şimdi öncelikle Fiber kullanıyorsunuz VDSL değil. Kullandığınız ZTE ZXHN H267A bir modem değil Router fakat Modem diyorlar. Bu router yerine N16'ı Router olarak kullanmak istiyorsanız Fiber PPPoE şifrenizi öğrenmeniz lazım onun için aşağıdaki konuya bakabilirsiniz.

Şifre elimde var zaten. Birde altyapı sorgusunda vdsl gözüküyor bizde. Eğer dediğiniz gibi fiber ise çok mutlu oldum.

HG8010H V2 Bu cihaz ONT kısaca Fiber modeminiz denebilir. Fiber sinyalini Network sinyaline dönüştürüyor. Hangi sistemde VDSL görüyorsunuz bilmiyorum ama bağlantınız Fiber.

HG8010H V2 Bu cihaz ONT kısaca Fiber modeminiz denebilir. Fiber sinyalini Network sinyaline dönüştürüyor. Hangi sistemde VDSL görüyorsunuz bilmiyorum ama bağlantınız Fiber.
Tamamdır peki ASUS modemi router yapmam için ne gerekiyor?

ONT'den gelen LAN kablonuzu N16'nın LAN1 portuna takmanız gerekiyor ve ayarlardan Router moduna alıp PPPoE bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Fiber kullanıcı adınız ve şifreniz.

Ayrınca Clone MAC özelliği ile ZTE'nın MACID'sini tanımlarsanız daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı