Superonline Pingi 161'e Yükseliyor

AMD RX570 4 GB ekran kartı.
16 GB RAM.
AMD Ryzen 5 2600X.
Windows 10 Pro 64 Bit.

Çözümü söylüyorum pingin: Hocam şimdi TCP Optimizer programını indirin yönetici olarak çalıştırın açıldıktan sonra gelen ekrandan hangi adapterı kullanıyorsanız seçin sonra currente tıklayın alttan, mtu değeri var onu 1500 yapın ve general settings yerinden Windows scaling ile başlayan yerden itibaren sırasıyla;
Normal.
Disabled.
Ctcp
Enabled
Disabled.
Default ttl = 64.
Ecn capability: Enabled
Disabled.
Disabled.
Disabled.
Disabled
Bunları seçin ve Advanced settingse gelin oradan ise sırasıyla;
10.
10.
4
5
6
7
2
Disabled
2000.
300.
QoS do not use nla: 1 (bundan öncekini ellemeyin)
Disabled (ffffffff)
0
1
1
0
0
1
65534.
0
Yaptıktan sonra uygulaya basıp PC'yi yeniden başlatın. Ayrıca diğer çözüm ise googlea modemin IPS'ini girip arayüzüne girip oradan DNS kısmından birincisi 1.1.1.1 diğeri 1.0.0.1 yapıp uygulayın sonrasında PC'nin DNS'i de aynısını yapın ağ ayarlarından hangisine bağlıysanız ona girip IPv4'e çift tıklatıp oradan DNS seçenekleri mevcut sorun çözülmezse yazın.

Çözümü söylüyorum pingin: Hocam şimdi TCP Optimizer programını indirin yönetici olarak çalıştırın açıldıktan sonra gelen ekrandan hangi adapterı kullanıyorsanız seçin sonra currente tıklayın alttan, mtu değeri var onu 1500 yapın ve general settings yerinden Windows scaling ile başlayan yerden itibaren sırasıyla;
Normal.
Disabled.
Ctcp
Enabled
Disabled.
Default ttl = 64.
Ecn capability: Enabled
Disabled.
Disabled.
Disabled.
Disabled
Bunları seçin ve Advanced settingse gelin oradan ise sırasıyla;
10.
10.
4
5
6
7
2
Disabled
2000.
300.
QoS do not use nla: 1 (bundan öncekini ellemeyin)
Disabled (ffffffff)
0
1
1
0
0
1
65534.
0
Yaptıktan sonra uygulaya basıp PC'yi yeniden başlatın. Ayrıca diğer çözüm ise googlea modemin IPS'ini girip arayüzüne girip oradan DNS kısmından birincisi 1.1.1.1 diğeri 1.0.0.1 yapıp uygulayın sonrasında PC'nin DNS'i de aynısını yapın ağ ayarlarından hangisine bağlıysanız ona girip IPv4'e çift tıklatıp oradan DNS seçenekleri mevcut sorun çözülmezse yazın.
Bugün deneyeceğim.
Bugün deneyeceğim.
@ntrs87 Şu an cidden inanılmaz, umarım üstüne gelmemiştir. Pingim 6, düzeldi.
@ntrs87 Şunu belirteyim: Saat 00:15 olmuş, zaten bu saatlerde düzeliyordu. Yarın 20:50'ye kadar böyle tutayım, eğer yine 20:50 ya da 21-22 gibi 6 ping gözükürse düzelmiştir. Yardımlar için teşekkürler.

Son düzenleme:
Bugün deneyeceğim.

@ntrs87 şu an cidden inanılmaz, umarım üstüne gelmemiştir. Pingim 6, düzeldi.
@ntrs87 şunu belirteyim: Saat 00:15 olmuş, zaten bu saatlerde düzeliyordu. Yarın 20:50'ye kadar böyle tutayım, eğer yine 20:50 ya da 21-22 gibi 6 ping gözükürse düzelmiştir. Yardımlar için teşekkürler.

İşe yaramasına sevindim, rica ederim. Hocam benim de diğer oyunlarda vs pingi düzeltti bu ayarlar fakat BlueStacks'tan Brawl Stars oynarken çok fazla latency, delay oluyor onu düzeltemedim bir türlü. Sorunum tek bu şu an. Yorumumu çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim bu arada.

İşe yaramasına sevindim, rica ederim. Hocam benim de diğer oyunlarda vs pingi düzeltti bu ayarlar fakat BlueStacks'tan Brawl Stars oynarken çok fazla latency, delay oluyor onu düzeltemedim bir türlü. Sorunum tek bu şu an. Yorumumu çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim bu arada.
Belirtilen saatlerde baktım yine devam etti :(

Ayarla düzeltilecek bir durum degil iss düzeltebilir ama istemeleri lazım maalesef 😣
Sanırım, bugün pazar olduğu için ping dalgalanması 19:30'da başladı. Mordhau oynayamadım, ping 161'i gösterdi. Bunun fotoğrafını onlara atsam, "tracert testi yaptığınızda Türkiye sunucusunda ping 50 gözüküyor diyecekler." O yüzden umudum kalmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı