Superonline ani ping artışı

Dün Turkt Telekoma gittik oradakiler dedilerki 25Mbps internet paketiniz var ama Turkcell size 25Mbps vermiyordur dedi. Çünkü bizim altyapımızı kullanıyor dedi. Turkcell nasıl Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor?

Dün turkt telekoma gittik oradakiler dedilerki 25Mbps internet paketiniz var ama Turkcell size 25Mbps vermiyordur dedi. Çünkü bizim altyapımızı kullanıyor dedi. Turkcell nasıl Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor?

İSS'ler her yerde kendi altyapısını kurmazlar. Çok talep olursa tabii ki kar amaçlı olduğu için altyapı oluştururlar ama talep azsa port satın alır ve o port üzerinden hizmet sağlarlar. Hız konusu altyapıya bağlı olarak değişir uygunsa o hızı verirler ancak ping değeri bariz şekilde yükseliyor ve bu yükselme 5-10 arası oluyor genelde. Siz yine de Turkcell'i arayarak oturduğunuz adreste altyapıları var mı yok mu diye sorun eğer sormadıysanız.

Dün Turkt Telekoma gittik oradakiler dedilerki 25Mbps internet paketiniz var ama Turkcell size 25Mbps vermiyordur dedi. Çünkü bizim altyapımızı kullanıyor dedi. Turkcell nasıl Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor?
Ben de Superonline fiber 1000 Mbps kullanıyorum. Ping değerlerim ve hız değerlerim çok çok iyi. Süperonline büyük ihtimal 24 Mbps hıza kadar Telekom altyapısını kullanıyor. Fiber altyapısı olan yerlerde kendi altyapısından fiber hizmet veriyor.

Ben de Superonline fiber 1000 Mbps kullanıyorum. Ping değerlerim ve hız değerlerim çok çok iyi. Superonline büyük ihtimal 24 Mbps hıza kadar Telekom altyapısını kullanıyor. Fiber altyapısı olan yerlerde kendi altyapısından fiber hizmet veriyor.

Hocam iyi güzelde bizde de fiber altyapısı var sitede neredeyse herkes Turkcell kullanıyor. İlginç olan 9. katta oturuyoruz otoparktan çekiyor ama evden çekmiyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı