Superonline Twitch'te donuyor

Nightswt

Kilopat
Aylardır bu problemi yaşıyorum. İnternet hızım iyi ama kabloluda da kablosuzda da Twitch takılıyor. Ekipleri çağırdım. Modemi değiştirdiler ama değişen bir şey yok. Laptopta şu an yazarken 160p'de bile izleyemiyordum. Bu yazıyı yazarken otomatikte kaliteyi yükseğe aldı ama takılmalar var. Bazen 1080p'de 10 dakika takılmıyor, sonra takılıyor. Bir dengesizlik var. Tarayıcınız bir hata ile karşılaştı yazıları da çıkıyor. Çerezleri silme falan tüm yolları denedim. YouTube'da ve diğer sitelerde sorunum yok. Şikayetvar'da Superonline Twitch ile ilgili böyle problemler var. İnternette bilerek engellediklerini söylüyorlar. Tekrar ekipleri çağıracağım ama ne yapabilirler bilmiyorum. Benim gibi problem yaşayanlar burada var mı merak ediyorum.

Speedtest yapıp ekran görüntüsü paylaşır mısın? Sadece laptopta mı kasıyor yoksa telefondan da mı izlenmiyor. Bir de bilgisayarının özelliklerini yazarsan iyi olur.

Denedim. Zaten eskiden sorun yoktu. Bu korona olayları oldu. Sonra başladı bu sorun.
Speedtest yapıp ekran görüntüsü paylaşır mısın? Sadece laptopta mı kasıyor yoksa telefondan da mı izlenmiyor. Bir de bilgisayarının özelliklerini yazarsan iyi olur.
Görüntü değil ama ben sana değerleri söyleyeyim. Şu an yan odada laptoptayım. İndirme hızı:36 Yükleme hızı:5 Ping:7 Jitter:2 2.4 GHZ ile bağlanıyorum. 5GHZ'de de durum aynı. Bugün modemin oraya götürdüm laptop'u. 2 masaüstü bilgisayar ve laptop'ta aynı anda twitch açtım. Hepsi de dondu. Telefonu da denedim. Telefonda 10 dakika yüksek kalitede takılmadı sonra 1-2 saniye takılma oldu. Yalnız bu dediklerim düzensiz. Ayrıca dikkat ettim jitter tüm cihazlarda bazen aşırı artıyor. Az önce 160p'de bile izlenmiyordu. Şu an mesela 720p'de takılmıyor ama birazdan tekrar takılır.

Son düzenleme:
Videolar sadece İnternet hızından dolayı donmaz. CPU tüketimi sınıra geliyorsa takılmalar yaşanacaktır. Twitch video oynatıcısı yüksek ayarlarda CPU tüketimi arşa çıkabiliyor. Twitch video oynatıcısı için yeterli CPU gücünüz olmayabilir. Görev yöneticisinden Twitch yayını açıkken gözlemleyin. Eğer CPU %100 buluyorsa donanım hızlandırma ayarını açarak GPU yük bindirmeye çalışın. Dizüstü bilgisayar olduğu için tarayıcıyı harici GPU çalışacak şekilde ayarlayın.
Ayrıca bağlantıdaki uzantıyı kullanabilirsiniz. Gecikme biraz artar ama takılmadan izlersiniz.
Uzantı ayarlarını pek kurcalamadım. Ama belki gecikmeyi düşürmek için de ayarı olabilir.

Herhangi bir yayın sayfası açıkken uzantıyı yüklemeyin. Çünkü otomatik uzantı sayfasında açma ayarı var. Önce o ayarı kapatın. Resimde gösterdiğim simgeye sağ tıklayarak kapatabilirsiniz. Ayrıca bu uzantıyı yayın açıkken sol tıklayarak geçici olarak etkinleştirebilirsiniz.

Screenshot_2.png

İnternet hızına göre ayar yapabilirsin.

Screenshot_5.png

Ayrıca Twitch geri bildirim sayfasında okumuştum. Video ara belleğe alma süresi yüzünden, garip takılmalar yaşayan çok kişi varmış. Bu sorunu ise Twitch'in çözmesi gerekiyor.

Son düzenleme:
Bir aralar ben de bu sıkıntıyı Kablonet ile yaşadım(Superonline çıkışlı ip). Tamı tamına 3 ay sürdü problem çözülmedi. Daha sonra kendiliğinden düzeldi. Size tavsiyem müşteri hizmetlerinden ip değişimi talep etmeniz.

Videolar sadece İnternet hızından dolayı donmaz. CPU tüketimi sınıra geliyorsa takılmalar yaşanacaktır. Twitch video oynatıcısı yüksek ayarlarda CPU tüketimi arşa çıkabiliyor. Twitch video oynatıcısı için yeterli CPU gücünüz olmayabilir. Görev yöneticisinden Twitch yayını açıkken gözlemleyin. Eğer CPU %100 buluyorsa donanım hızlandırma ayarını açarak GPU yük bindirmeye çalışın. Dizüstü bilgisayar olduğu için tarayıcıyı harici GPU çalışacak şekilde ayarlayın.
Ayrıca bağlantıdaki uzantıyı kullanabilirsiniz. Gecikme biraz artar ama takılmadan izlersiniz.
Uzantı ayarlarını pek kurcalamadım. Ama belki gecikmeyi düşürmek için de ayarı olabilir.

Herhangi bir yayın sayfası açıkken uzantıyı yüklemeyin. Çünkü otomatik uzantı sayfasında açma ayarı var. Önce o ayarı kapatın. Resimde gösterdiğim simgeye sağ tıklayarak kapatabilirsiniz. Ayrıca bu uzantıyı yayın açıkken sol tıklayarak geçici olarak etkinleştirebilirsiniz.

Eki Görüntüle 726658

Ayrıca Twitch geri bildirim sayfasında okumuştum. Video ara belleğe alma süresi yüzünden, garip takılmalar yaşayan çok kişi varmış. Bu sorunu ise Twitch'in çözmesi gerekiyor.
Tüm bilgisayarlarda CPU kullanımı, izlerken çok düşük değerlerde. Kesinlikle işlemciyle alakalı değil. Eskiden hiç böyle problemler yokken, uzantı kullanmam zoruma gidiyor açıkçası. Bu sorunu tüm süperonline kullanıcıları yaşasa tamam diyeceğim. Ayrıca 15 dakika takılma olmayıp, bazen çileden çıkarması da saçma. Benim ayarımla alakalı olsa 4 pc'de de mi sorun olur? Tek cihazda zaten sorun olsaydı sorun kendini açık ederdi. E internette de benim gibi sorun yaşayıp sinir krizi geçirenleri de görünce....
Bir aralar ben de bu sıkıntıyı Kablonet ile yaşadım(Superonline çıkışlı ip). Tamı tamına 3 ay sürdü problem çözülmedi. Daha sonra kendiliğinden düzeldi. Size tavsiyem müşteri hizmetlerinden ip değişimi talep etmeniz.
iP değişimi olayını söylerim. Burada konuyu açmamın sebebi benim gibi problem yaşayanların olup olmadığı ve bununla ilgili neler yaptıkları. Evden arasam interneti açıp kapatmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Bunu zaten defalarca ben yaptım. Ben zaten teknik servisi tekrar çağıracağım. Hele ki yıllardır kablolu'da saatlerce izlememe rağmen 1 saniye takılmayan sitede aylardır bu sorunu yaşamam kabul edilemez.

Son düzenleme:
Tüm bilgisayarlarda CPU kullanımı, izlerken çok düşük değerlerde. Kesinlikle işlemciyle alakalı değil. Eskiden hiç böyle problemler yokken, uzantı kullanmam zoruma gidiyor açıkçası. Bu sorunu tüm Superonline kullanıcıları yaşasa tamam diyeceğim. Ayrıca 15 dakika takılma olmayıp, bazen çileden çıkarması da saçma. Benim ayarımla alakalı olsa 4 PC'de de mi sorun olur? Tek cihazda zaten sorun olsaydı sorun kendini açık ederdi. E internette de benim gibi sorun yaşayıp sinir krizi geçirenleri de görünce....

İp değişimi olayını söylerim. Burada konuyu açmamın sebebi benim gibi problem yaşayanların olup olmadığı ve bununla ilgili neler yaptıkları. Evden arasam interneti açıp kapatmaktan başka yaptıkları bir şey yok. Bunu zaten defalarca ben yaptım. Ben zaten teknik servisi tekrar çağıracağım. Hele ki yıllardır Kablolu'da saatlerce izlememe rağmen 1 saniye takılmayan sitede aylardır bu sorunu yaşamam kabul edilemez.

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama 3-4 gündür aynı sorunu yaşıyorum ve kafayı yemek üzereyim. Yalnız bende telefondan Twitch uygulaması üzerinden izleyince herhangi bir sıkıntı olmuyor. Acaba siz bu problem için çözüme ulaşabildiniz mi?

Geri
Yukarı