Superonline vs TT VDSL

fLux

Hectopat
Son 1 aydır yaşanan yoğunluktan dolayı, akşam saatleri paket kaybı ve ping problemi yaşıyordum.
TurkNet'ten Millenicom geçtim sorunum düzelmedi. Şimdi onu da iptal ettirdim.

Bu iki firma arasından birini seçeceğim.

Superonline;
50 MB down 5 upload - 129 TL 12 ay.
TT:
80 down - 8 upload -148 TL 12 ay.

Verebileceklerini söylediler.
Değerleri yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam Türk Telekom'a geçerdim sonuçta alacağın VDSL hizmeti onun altyapısından. Türk Telekom'a geçmen sana daha iyi bir teknik servis, müşteri hizmeti imkanı sunar.

(Yeni fiyatlandırmaları bilmiyorum ona bağlı bir yorum yapmadım yani)

VDSL için TurkNet öneririm. Ama bu ikiliden Superonline. Hem şu an SOL için 10 upload var.
VDSL TurkNet kullanıyordum, son 1 aydır akşamları paket kaybı ve ping sorunu yaşıyorum.
Sorunumun çözüme ulaşmadı bıraktım.
Alt yapım fiber desteklemiyor, vdsl için 10 upload mevcut mu şuan ?
Superonline öneriyorum. 3. yılım ve kablo ile ne için para ödüyorsam her zaman o hızı alıyorum.
Müşteri hizmetleri saha dolabına 70m uzaklıktasınız dedi, bölgenizde superonline kullanıcısı az dedi. Ne yapsam bilemedim
Ben olsam Türk Telekom'a geçerdim sonuçta alacağın VDSL hizmeti onun altyapısından. Türk Telekom'a geçmen sana daha iyi bir teknik servis, müşteri hizmeti imkanı sunar.

(Yeni fiyatlandırmaları bilmiyorum ona bağlı bir yorum yapmadım yani)

Ama Türk Telekom Superonline'a göre çok daha yoğun, akşamları havuzdan kaynaklı ping yaşar mıyım diye düşünüyorum.

Ama Türk Telekom Superonline'a göre çok daha yoğun, akşamları havuzdan kaynaklı ping yaşar mıyım diye düşünüyorum.

Yani benim TT'yi önermemin sebebi şu an kullandığım internet. D-Smart VDSL Türk Telekom altyapımı yeniledi saha dolabına yaklaşık 250 metre uzaklıkta 64 Mbps gözüküyor. D-Smart taahhüt olduğu için D-Smart'tan 100 Mbps internete yükselttim(ara paket olmadığı için 100) ve ortalama 70 Mbps download 8 Mbps upload alıyorum. Senin alacağın VDSL olacağı için hangi Telekom şirketini seçersen seç bildiğim kadarıyla TT altyapısı kullanacaksın.

Ayrıca NetSpeed'den altyapı kontolü yapın Max ne alabileceğinizi görürsünüz.

Hocam ben hız değil de sorun kaynaklı gideceğim. Mesela Superonline kullanıyorsun altyapıda sorun olunca direkt Türk Telekom'a iletemiyorsun. Turkcell'e iletiyorsun onlar Türk Telekoma iletiyorlar, bi nevi aracılık. Ama sorun şu ki sorun altyapıda yani TT'de olunca işler çok uzuyor. Kendi müşterisi değil diye mi bilmiyorum ama çaba sarfetmiyorlar. TT'nin teknik servisi çok kötü. Superonline 24 günde 5-6 kere geldi, birinde çağırmadık adam kendi geldi kontrol için.

Yani benim TT'yi önermemin sebebi şu an kullandığım internet. D-Smart VDSL Türk Telekom altyapımı yeniledi saha dolabına yaklaşık 250 metre uzaklıkta 64 Mbps gözüküyor. D-Smart taahhüt olduğu için D-Smart'tan 100 Mbps internete yükselttim(ara paket olmadığı için 100) ve ortalama 70 Mbps download 8 Mbps upload alıyorum. Senin alacağın VDSL olacağı için hangi Telekom şirketini seçersen seç bildiğim kadarıyla TT altyapısı kullanacaksın.

Ayrıca NetSpeed'den altyapı kontolü yapın Max ne alabileceğinizi görürsünüz.

Genel müdürlüğüne gideceğim bugün Türk Telekomun'un bilgi alacağım.
Yaşadığım bölge İST/K.ÇEKMECE akşamları TurkNet ve Millenicom'da aşırı yoğunluktan dolayı hız dalgalanması(jitter) yaşıyorum, bakalım onlar ne diyecek.

11.jpg

Geri
Yukarı