Superonline Wi-Fi 6 hangi modemi veriyor?

Superonline altyapısını paylaşmıyor diye biliyordum ama sanırım paylaşmaya başlamış. Milenicom'dan kaynaklıdır bugüne kadar hiç bir zaman hızım yavaşlamadı bazı dönemlerde kendileri hızları bile arttırdığı oluyor.

Wi-fi 5 modem vardı o zaman bende sürekli güncellenmiş yeni modem geliyordu.
Altyapısını Millenicom ve Vodafone ile paylaşıyor ancak her bölge de yapıyorlar mı bilgim yok. Paylaştıkları firmalara 100/Mbit hız sınırı koymuşlar yani Turkcell haricinde 100'ün üstünde paket alamıyorsun. Umarım 6 aydır çileden çıkartdan hız düşme sorununu yaşamam Turkcell'de. Getirdikleri modem de ortalama üstünde olursa çağ atlamış gibi olurum artık.

Altyapısını Millenicom ve Vodafone ile paylaşıyor ancak her bölge de yapıyorlar mı bilgim yok. Paylaştıkları firmalara 100/Mbit hız sınırı koymuşlar yani Turkcell haricinde 100'ün üstünde paket alamıyorsun. Umarım 6 aydır çileden çıkartdan hız düşme sorununu yaşamam Turkcell'de. Getirdikleri modem de ortalama üstünde olursa çağ atlamış gibi olurum artık.
Bu arada Millenicom hala aktif durumda. Yarın iptal talebinde bulunsam bir gün içinde iptal işlemi gerçekleşir mi ? Cuma günü Turkcell kurulum yapacağı için sorun yaşamak istemiyorum. Gelip de portunuz doluymuş önce iptal ettirin deyip gitmesinler.

Bu arada Millenicom hala aktif durumda. Yarın iptal talebinde bulunsam bir gün içinde iptal işlemi gerçekleşir mi ? Cuma günü Turkcell kurulum yapacağı için sorun yaşamak istemiyorum. Gelip de portunuz doluymuş önce iptal ettirin deyip gitmesinler.
11 yıldır Superonline kullanıyorum hocam hiç firma değiştirmedim bilmiyorum o yüzden ama port dolu olsa bile bir şekilde yapabiliyorlar. Umarım dediğiniz olmaz.

11 yıldır Superonline kullanıyorum hocam hiç firma değiştirmedim bilmiyorum o yüzden ama port dolu olsa bile bir şekilde yapabiliyorlar. Umarım dediğiniz olmaz.
An itibariyle Turkcell sOL kurulumu tamamlandı.
Size verdikleri modemi verdiler aslında ZTE istiyordum ama sağlık olsun umarım sorun yaşamam.

Wi-Fi 6 ile bağlanıp hız testi yaptım ; Dw 520Mbit, Up 55Mbit, Ms 3, JITTER 1
Şuanlık beklediğimden bile iyi modemin ev içindeki kablosuz performansını da test ederim eğer oda beklentiyi karşılarsa bugün kendime tatlı ısmarlıyorum :D

An itibariyle Turkcell sOL kurulumu tamamlandı.
Size verdikleri modemi verdiler aslında ZTE istiyordum ama sağlık olsun umarım sorun yaşamam.

Wi-Fi 6 ile bağlanıp hız testi yaptım ; Dw 520Mbit, Up 55Mbit, Ms 3, JITTER 1
Şuanlık beklediğimden bile iyi modemin ev içindeki kablosuz performansını da test ederim eğer oda beklentiyi karşılarsa bugün kendime tatlı ısmarlıyorum :D
Hayırlı olsun hocam. Ev büyükse router şart olabilir ama.

Hayırlı olsun hocam. Ev büyükse router şart olabilir ama.
Ev 120m2 pek sorun olacağını sanmıyorum.
Bu arada anlık hız değerleri şu şekilde ;
Ortadaki ping'in 50 olması biraz tuhaf geldi sürekli değişiyor. Umarım bir sorun değildir.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    202,4 KB · Görüntüleme: 84
Bende sürekli ping sabit oyunlarda. +-1 oynuyor yıllardır.
Hocam bu modemin WLan arayüzü çok karışık geldi. Çok fazla ayar var benim değiştirmem gereken birşey var mı arayüz ayarlarında ? Şifre ve SSID haricinde
Mesela güvenlik protokolü WPA2/WPA3 mü olmalı ?
5G ayarlarında kanal genişliği kısmında 160Mhz ayarı var bunu mu seçeyim yoksa 80Mhz olanı mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı