Superonline yalın ADSL mi, TTNET fibernet mi ?

Ben Türk Telekom 24Mbps 2 Upload 75GB A.K.K paketini kullanıyorum akk dolana kadar hep tam hız alıyorum. Beni arayıp kendileri geçirdiler ve bunu kurarken servis testler yaptı burda ben 157Mbps bile rahat ala biliyormuşum Türk Telekom birdaha aradı beni 2 ay sonra yeni sözleşmede 100Mbps 200GB A.K.K paketine geçicem indirim uyguliyacaklarmış tahmini 87 TL Olur dedi daha düşük ola bilirmiş fiyat olarak müşteriye özel dediler. Bak Türkcell sana ADSL verecek Türk Telekom sana VDSL verecek arada büyük fark var kesinlikle Türk Telekom.

Not : Ben modemde bir ayar buldum. A.K.K aştığım halde 1.500 KB ile indiriyorum Turk Telekomun verdiği modemde oluyor sadece sen FİBER-HİPER geç sanada verecekler bu modemden sana da öğretirim. A.K.K aşmadığım zamanlarda 2.700 ile 3.600 arası indiriyorum.
A.K.K aşmadan kullandıgım hız.
12699203_971403826287973_1882420671_o.jpg

A.K.K aştığımdaki hız.
12752214_972071456221210_183204226_o.jpg

@Silinen üye, Adam havasını da attı. Nerede... O hız bizim buralarda da olsa. 2 senede bir ev değiştiriyoruz. Değişim sürekli olmasa bende getirteceğim fiberi. Gittiğim yerde fiber olsa bile ev olmaz ya da bize yetmeyecek evler var. Maalesef yok işte yok... Türk Telekom'a sesleniyorum. Hani fiber hani fiber yalandan reklam yapmayın. Oturduğum yer 30 Dk istanbula yakın çarşıya 10 Dk mesafe var. Sizin fiber'iniz bu mu?

Ben Türk Telekom 24Mbps 2 Upload 75GB A.K.K paketini kullanıyorum akk dolana kadar hep tam hız alıyorum. Beni arayıp kendileri geçirdiler ve bunu kurarken servis testler yaptı burda ben 157Mbps bile rahat ala biliyormuşum Türk Telekom birdaha aradı beni 2 ay sonra yeni sözleşmede 100Mbps 200GB A.K.K paketine geçicem indirim uyguliyacaklarmış tahmini 87 TL Olur dedi daha düşük ola bilirmiş fiyat olarak müşteriye özel dediler. Bak Türkcell sana ADSL verecek Türk Telekom sana VDSL verecek arada büyük fark var kesinlikle Türk Telekom.

Not : Ben modemde bir ayar buldum. A.K.K aştığım halde 1.500 KB ile indiriyorum Turk Telekomun verdiği modemde oluyor sadece sen FİBER-HİPER geç sanada verecekler bu modemden sana da öğretirim. A.K.K aşmadığım zamanlarda 2.700 ile 3.600 arası indiriyorum.
A.K.K aşmadan kullandıgım hız.
Eki Görüntüle 143397
A.K.K aştığımdaki hız.
Eki Görüntüle 143398

Zaten Türk Telekom'un fibernetini şimdi kullanıyorum taahhüt bittiği için değiştirmeyi düsünüyorum. Modem ise Tilgin. Eğer ayar bu modemden yapılıyorsa yardım edersen sevinirim.

Türk Telekomun ZyXEL VMG3312-B10B sadece bunda oluyor denedim başka modemlerde olmadı bu modemi bu yıl dağıtmaya başladı sende ala bilirsin ben ücretsiz aldım.

Türk Telekom fiber kullanıyorsun VDSL ama sen Turkcell ADSL ye geçmek istiyorsun geçersen kesinlikle pişman olursun. ADSL ile VDSL 2 nin arasında büyük fark var. TT Fiber'de kal ara daha üst paketlere geç sana indirim yaparlar. Ama bak eger mahallende Turkcell fiber olsaydı geç derdim.

Türk Telekom fiber kullanıyorsun VDSL ama sen Turkcell ADSL ye geçmek istiyorsun geçersen kesinlikle pişman olursun. ADSL ile VDSL 2 nin arasında büyük fark var. TT Fiber'de kal ara daha üst paketlere geç sana indirim yaparlar. Ama bak eger mahallende Turkcell fiber olsaydı geç derdim.
Aldığım hız en fazla 20 Mbps hız alıyorum. VDSL 2 desteklemiyor öyle kablosu da yok. Benim biraz aşağısında kuzenimin evinde gelen hız en fazla 26 - 27 Mbps. O hızı ben alamıyorum. Alsaydım dediğiniz gibi fiberi kullanırdım ve paketleri ADSL göre çok çok iyi.

5096408790.png

VDSL2 Hizmeti alıyorum testler yapıyorum buyur VDSL 2 var dikkatli bak
Ekran Alıntısı.PNG

Ben 100Mbps tam olarak alırmışım öyle diyorlar hesaplama'da 100 alırsam 99.40Mbps gibi hız alacam. :)

VDSL2 Hizmeti alıyorum testler yapıyorum buyur VDSL 2 var dikkatli bakEki Görüntüle 143428

Ben 100Mbps tam olarak alırmışım öyle diyorlar hesaplama'da 100 alırsam 99.40Mbps gibi hız alacam. :)
Kardeşim sen anlamıyorsun galiba. Bana ADSL kablo var senin VDSL 2 bağlamışlar. Bana bağlanması için bilmem altyapımın olması lazım ve yok sordum. Senin oradan geçiyor şanslısın...

Adsız.png

Rezillik ötesi işte bu... 300 Mbps destekli modemim var fiber altyapım yok ben bu modemi ne yapayım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı